Jste zde

Jak se staví sen jde do finále: A měnit se bude dětský pokoj a venkovní posezení!

Zdroj: Prima TV

16. dílem finišuje třináctá série pořadu  Jak se staví sen. Designéři budou měnit dětský pokojík a venkovní posezení v domku, ve kterém žijí tři generace. A pozor – o prázdninách je v plánu opakování toho nejlepšího z Jak se staví sen!

10. 6. 2013

Kde budou designéři pracovat v 16. díle – v rodině Vopelákových, kteří jsou ukázkovým příkladem rozvětvené rodiny. Pod jednou střechou totiž žijí tři generace.  Manželé Vopelákovi by si pro své děti přáli pokojíček a pro dědečka Jana venkovní posezení. Tohle všechno je výzva pro naše designéry, kteří si v rukávu nechávají ještě nějaké to další překvapení.

Domek, který se bude proměňovat,  je unikátní tím, že těsně sousedí se zámeckým parkem, tudíž lze po žebříčcích hladce přelézt zeď na druhou stranu. Má zahradu cca 1200 metrů čtverečních, která slouží pro relaxaci. Děti tam řádí na velké trampolíně.

Útulné, ale bez koncepce

A teď k problémům. Starý dům má sice útulné přízemí, ale bez řádné koncepce. Po našem zásahu však chtějí majitelé pokračovat v přestavbě podkroví. Podlaha je křivá a v dezolátním stavu, ta bude potřebovat určitě vyměnit a zarovnat povrch.

jak-se-stavi-sen-16-2

Zkosené stropy - to je sice velká romantika, ale i nedostatek světla. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-16-3

Protože je ložnice větší než dětský pokoj, vymění si rodiče s dětmi prostory. Zdroj: Prima TV

Rodina je početná a děti potřebují více prostoru – přestěhujeme je do ložnice rodičů, ti se spokojí s menším prostorem. Pro syna, který je u rodiny na víkendy, se bude budovat nový pokojík v rámci plánované vlastní realizace.

Co se zkosenými stropy?

Pokoje jsou celkem ponuré a mají zkosené stropy – zkusíme vyřešit decentnějším nábytkem na míru, s výraznějšími doplňky a více zdroji světla. To je cesta, jak s interiérem spokojeně dlouho fungovat bez nákladných úprav při potřebě obměny.

jak-se-stavi-sen-16-4

Jeden z výsledků proměny - nový dětský pokoj. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-16-5

Dětský pokoj pořádně prokoukl a zesvětlal. Zdroj: Prima TV

Protože se bude měnit i venkovní posezení, je téma dílu nasnadě – věnovat se budeme venkovnímu nábytku. Mimo to nás do svého bydlení pozve designér Ondřej Borovec.

Nenechte si ujít závěrečný premiérový díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 16. června od 18.00 na Prima family!

Související články