Jste zde

Jak prodloužit koupací sezonu? Pořiďte si zastřešení bazénu!

Zdroj: Mountfield.cz

Máte na zahradě bazén a rádi byste si prodloužili „koupací sezonu“ až do podzimu? Pořiďte si zastřešení a doplňte ho solárním ohřevem, případně tepelným čerpadlem. Pak vám bude jedno, že venku už převzal vládu podzim.

25. 9. 2013

Bazénové zastřešení má spoustu předností. Tou nejzásadnější je skutečnost, že výrazně prodlužuje období, kdy je koupání v bazénu možné a zároveň i příjemné. Pojďte se podívat na to, jaké typy zastřešení existují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Přenosná nebo posuvná střecha?

Existují dva rozdílné typy zastřešení. Tím prvním je přenosné bazénové zastřešení Azuro a druhým je posuvné bazénové zastřešení.

zastreseni-bazenu2

K instalaci posuvného zastřešení není potřeba žádné stavební povolení. Zdroj: Mountfield.cz

Posuvné, někdy také nazývané segmentové bazénové zastřešení, má stěny z polykarbonátových desek, které vynikají skvělými tepelně izolačními vlastnosti. A je třeba přičíst i skutečnost, že efektivně využívá pomocí solárního efektu energii, kterou vydávají sluneční paprsky. V součtu se teplo získané díky slunci uchovává pod obloukem zastřešení po dlouhou dobu. A tím se také ohřívá voda v bazénu. Pod zastřešením je voda zároveň během chladnějších dnů a v noci chráněna před zbytečným chladnutím. 

Zastřešení ochrání před nečistotami

Zastřešení bazénů je vhodné a důležité ještě z jednoho důvodu - chrání vodu před prachem, listím a jinými nečistotami, které do jinak nekrytého bazénu nafouká vítr. A šetří tak dobu, kterou je potřeba věnovat údržbě bazénové vody. Díky tomu, že je voda ochráněna před zbytečným znečištěním a současně spotřebujete méně bazénové chemie.

Alternativou k posuvnému segmentovému zastřešení je zastřešení bazénu mobilní, tedy například přenosné zastřešení Azuro. Snadno jím zakryjete nejen bazény zapuštěné, ale i bazény nadzemní.

zastreseni-bazenu3

Mobilní zastřešení je vhodné pro zapuštěné i nadzemní bazény. Zdroj: Azuro.cz

Přenosné zastřešení má vícero využití

Je vyrobeno z lehkých materiálů a konstrukci tvoří samonosný skelet. Celé je velmi lehké, takže jej snadno můžete přemisťovat na jakékoliv místo v zahradě. K jeho montáži nepotřebujete žádnou stavební přípravu, snadno ho smontujete svépomocí podle jednoduchého a srozumitelného návodu a na zimu zase snadno rozložíte a schováte před nepohodou.

Znalci navíc radí zvolit si větší rozměr. Díky tomu můžete pod zastřešením získat i volný prostor pro posezení u bazénu. A pokud se zhorší počasí, což se během léta někdy stává, postavíte zastřešení mimo bazén a máte hned krytý prostor pro zahradní posezení nebo hernu pro děti.

Sledujte náš Facebook a nic vám neuteče!