Jste zde

Jak oživit stěny v bytě? Nabízí se novinka, plakátové reprodukce uměleckých děl

Zdroj: posters.cz

Chcete něčím oživit bílé stěny, ale plakáty vám přijdou laciné a kýčovité a na kvalitní reprodukci uměleckého díla nemáte finance? Poradíme vám, jak se s touto situací poprat.

21. 7. 2012

Na rozdíl od plakátů, na kterých jsou sportovci, zvířata, slavné stavby nebo zcela anonymní krajiny se reprodukce slavného uměleckého díla neokouká a působí „víc na úrovni“ než předchozí motivy. Nepůsobí levným dojmem, naopak dodává interiéru styl.

Kde pořídit kvalitní reprodukci?

Jenže… kvalitní reprodukce není nejlevnější záležitostí a obrovskou práci dá už je to najít a oslovit umělce, který by se do „kopírování“ slavného díla pustil. A výsledek nikdy není úplně jistý. Dalším způsobem, jak pořídit reprodukci některého ze slavných obrazů, je nákup přímo v galerii. Tuto „službu“ nabízí i pařížský Louvre, kde si můžete v místních obchodech pořídit velmi kvalitní reprodukce těch nejslavnějších děl za zhruba 5000 korun.

plakatova-reprodukce2

Samotná reprodukce Stromu života od Gustava Klimta vyjde na pár korun, s kvalitním rámem ji potom pořídíte asi za 1200 korun. Zdroj: posters.cz

Poslední možností, která je v posledních letech hitem – a to i v samotné kolébce umění, Paříži – je plakátová reprodukce. Cenově je ještě příznivější a co do kvality se může rovnat reprodukci „klasické“.

Kromě toho, co je na zdech, je důležitá i jejich barva. Přečtěte si o barevné typologii více v článku: Jak na barvy v bytě? Fialová je barva harmonie, světle modrá podporuje snění!

Plakátová reprodukce slavného díla

Ptáte se, jak je možné, aby plakáty vypadaly jako skutečný obrazy? Vysvětlením je použití inovativní technologie - vybraný plakát se nalepí na stěnu dřevěné desky, pak se pomocí vakuovacího stroje mezi deskou a plakátem vysaje všechen vzduch, což způsobí, že obrázek na zadní stěně dokonale „sedí“. A nakonec se na něj položí speciální fólie s jemným vzorem plátna.

plakatova-reprodukce3

Van Goghovy Slunečnice jsou dílem, který pozná i úplný laik. Zdroj: posters.cz

Tato folie, která se dnes používá místo skla, je právě tou hlavní inovací. Chrání obraz před omakem, slunečním zářením a naprosto dokonale eliminuje nežádoucí odrazy. Díky speciální technologii lepení se nemůže stát, že by došlo k nehezkému zvlnění plakátu. Další výhodou plakátové reprodukce je její bezpečnost – při pádu obrazu na zem rozhodně nehrozí, že by se někdo pořezal o střepy.

Oblečte svůj obraz, kvalitní rám je základem

Aby byla reprodukce opravdu stylovým doplňkem interiéru, měla by mít i kvalitní rámování. Jedině s rámem je totiž obraz obrazem. Rám dotváří celkový dojem. Při jeho výběru se proto vyplatí vsadit na kvalitu. Kvalitní dřevěné rámy z italského a tropického dřeva, ze smrku a borovice nabízí například posters.cz, kde si můžete zakoupit i samotnou plakátovou reprodukci.

Vlastní rám si navíc můžete v klidu vybrat v online rámovacím studiu, obrázek si tady můžete prohlédnout na různě barevných stěnách a také ho elektronicky objednat, nebo se třeba zdarma poradit s bytovými architekty.