Jste zde

Jak odzimovat bazén? Ve 3 snadných krocích!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
V průběhu května, když se teploty začnou držet okolo 15°C – to je ta správná doba na odzimování bazénu a na přípravu na další koupací sezónu. Jistě, můžete si na odzimování zavolat odborníky, ale my vám poradíme, jak to zvládnete sami.

25. 3. 2016

Tady je – návod, jak připravit bazén na další sezonu. A to ve třech snadných krocích:

1.    Krok: Poctivý úklid

Jako první musíte bazén zbavit všech nečistot. Zbavte se listí, hmyzu a další větších částic, které můžete z bazénu odstranit síťkou. Stěny a dno bazénu vyčistěte houbičkou a speciálním přípravkem na usazené nečistoty. Na závěr odstraňte zbylé nečistoty za pomoci bazénového vysavače.

2.    Krok: Napuštění bazénu a filtrování

Když je bazén jako ze škatulky, můžete do něj napustit vodu, kterou nechte následujících 24 hodin filtrovat. Během filtrování kontrolujte, zda nedochází k zanášení filtru.

Abyste si na zahradě mohli užívat takovou pohodu, je potřeba se o bazén starat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ještě než zapnete filtrování, zkontrolujte na filtraci veškeré spoje. Nezapomeňte, že u pískové filtrace je třeba každé dva roky vyměnit pískovou náplň. Pokud si nepamatujete, kdy (a zda vůbec) jste ji někdy měnili, vyměňte ji letos. Zajistíte tak správné a efektivní fungování filtrace.

Tip: Možná oceníte také teploměr do bazénu – teplota vody je důležitá nejen pro příjemné osvěžení v horkých dnech, ale ovlivňuje také pravděpodobnost, s jakou se vám v bazénu mohou usadit řasy či jiné nečistoty.

3.    krok: Kontrola a úprava kvality vody

Nyní je vhodná chvíle pro změření tvrdosti, alkality a pH vody. Pokud naměříte nevhodné hodnoty, s pomocí návodu na obalu přípravku vodu upravte. Pozornost věnujte především pH – správná hodnota je důležitá pro fungování zařízení, účinnost přípravků, životnost bazénu a především pro váš příjemný pocit. 

To je nádhera, co říkáte? I takový bazén ale potřebuje odzimovat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Neutrální voda má hodnotu pH 7. Voda vhodná pro koupání by měla mít pH mezi 7 a 7,4. Na závěr použijte chlór do bazénu. Ten zbaví vodu nečistit biologického původu.

Tip: K péči o bazén používejte jen kvalitní a prověřené značkové přípravky. Jen u nich můžete mít jistotu, že jsou zdravotně nezávadné a nezpůsobí vám alergie, podráždění či jiné zdravotní potíže. Kvalitní bazénové přípravky pořídíte na probazen.com.

Tak co říkáte, nic na tom není, viďte?

CAPTCHA
Kontrolní otázka. Při kontrole textu nezáleží na velikosti písmen