Jste zde

Jak na moderní interiér, aby nepůsobil chladně

moderní minimalistický interiér Zdroj: www.zalando-lounge.cz
Líbí se vám trend černé, šedé a nerezu? Tomu rozumíme. Někdy je ale těžké vymyslet interiér tak, aby nepůsobil jako nemocniční místnost. Na co si dát pozor a jak prostor rozveselit? Více v článku.

26. 4. 2021

Jak vlastně vypadá moderní interiér

Trendy se samozřejmě mění každý rok. Některé zůstávají, jiné se opět vrací. Poslední roky je na výsluní interiér v černé, šedé a bílé barvě v kombinaci s nerezem. Působí velmi uklizeně a elegantně. Bohužel, pokud se to přežene, místnost působí jako operační sál

Pokud si zakládáte na úklidu, rozmyslete se, jestli chcete černé plochy, na kterých je hodně vidět prach. Určitě se vyplatí spíše matná černá. Na té různé drobečky, prach a šmouhy hezky zmizí.

Stejně tak si dávejte pozor na tmavé sklo, které vypadá opravdu elegantně, ale za chvíli je plné šmouh a otisků. Opravdu se vám chce několikrát denně leštit celá kuchyň?

moderni_byt.jpg

černobílý minimalismus
Zdroj: 
www.zalando-lounge.cz
Černobílý minimalismus můžete rozbít třeba výrazným nábytkovým solitérem.

Mezi současnou zajímavost patří to, jak moc se v interiéru používá beton. Většina z nás se snaží panelákům vyhnout, přesto je beton v moderních interiérech hodně vidět. Buď jako betonová stěrka nebo jako dekorace do bytu. Některé dekorace se dají dokonce vytvořit i v pohodlí domova. Například betonové vázy

Dejte si pozor na barvy

Aby interiér nepůsobil monotónně, rozbijte ho barevnými prvky. Velmi jednoduchou dekorací jsou polštáře a povlaky. Stojí pár korun, a přitom dokážou místnost nádherně rozzářit. Chybu neuděláte s polštáři v jiných odstínech určité barvy, ale ani kombinací několika barev – skvěle vypadá hořčičná a královská modrá. Působí vysoce elegantně.

Barevné nemusí být jenom polštáře, ale i větší nábytek jako křesílka. Jeden barevný ušák se lusknutím prstu stane středobodem místnosti. Ideální místo na odpočinek s knihou a horkým čajem. 

Vynikající jsou i obrazy. Nestojí mnoho peněz a dá se jednoduše přemisťovat. Zaměřte se na pop-art. Vyniká křiklavými barvami a výraznými vzory. Ty do moderního interiéru naprosto dokonale zapadnou. 

Příroda na každém kroku

Abyste si nepřipadali jako v černobílé džungli, pořiďte si velké i malé květiny. Rozmístěte je po celém bytě a uvidíte, jak se atmosféra ihned zlepší. Pokud jste alergici, dávejte pozor na prašné květiny v ložnici. Přes noc by vás mohla hlína zbytečně dráždit. 

rostliny_do_bytu.jpg

monstery
Zdroj: 
www.zalando-lounge.cz
Mezi nejpopulárnější pokojovky patří v poslední době monstery.

Skvělou volbou jsou monstery. V posledních 2 letech jejich obliba neuvěřitelně vzrostla a není se čemu divit. Jsou to obrovské elegantní rostliny, jejichž krása vás bude každý den překvapovat. Místo hnědého květináče pořiďte slaměný koš, do kterého květinu jednoduše vložíte a případně i přepravíte, protože tyto koše mívají praktická ucha. 

Máte domácího miláčka? Dávejte pozor, aby některá z rostlin nebyla jedovatá. Určitě ji nesmíte mít položenou tam, kde na ni zvíře dosáhne. Před nákupem si informace zjistěte, ať pak rostlinu nemusíte vyhazovat. 

Minimalismus je správná cesta

Moderní doba si žádá minimalismus. Už nás nebaví mít doma "lapače prachu", které akorát překáží. Proto mějte prostor spíše bez zbytečných dekorací. V každé místnosti jich stačí pár. Vynikající je třeba zvlhčovač vzduchu. Na trhu najdete opravdu krásné designy, díky nimž místnosti jednoduše ozvláštníte. Díky zvlhčovači se vám navíc bude mnohem lépe dýchat.

Co jde, to schovejte do košíků, šuplíků a skříní. Při každém úklidu si budete děkovat. Navíc se k otření ploch donutíte mnohem dříve, protože vám nikde nic nebude překážet. 

Zamyslete se nad tím, jestli kousky, které doma máte, opravdu potřebujete. A stejně tak před nákupem dalších. Určitě se dekorací nebojte, ale nepřehánějte to. Ušetříte peníze i přírodu.