Jste zde

Jak na lásku? Vliv na partnerský život mají i doplňky Feng šuej ve vašem domě

Zdroj: www.candlemakerscorner.com/

Láska. Tahle emoce hýbe světem a to i tím, kde má silnou pozici učení Feng šuej. Za pomoci správně použitých symbolů totiž člověk může vztah posílit a nabít novou energií.

28. 7. 2020

Feng šuej staví na základní premise, že láska je největší zdroj životní energie a že její proudění můžeme ovlivnit. Za zónu partnerství považuje učení Feng šuej druhou zónu, která se nachází ať už v celém bytě, nebo jen v konkrétní místnosti v pravém zadním rohu.

Kam umístit talismany a symboly?

Právě tam je potřeba umístit vhodné talismany a symboly v okamžiku, kdy se vám zdá, že váš vztah je nudný, že trpí únavou a že není přesně takový, jaký by být měl. Pracovat s touto zónou můžete i v případě, že partnera doposud nemáte a v lásce se vám příliš nedaří.

Jedním z nejsilnějších symbolů, které dodávají pozitivní energii a posilují vztah, jsou společné fotografie. V ideálním případě by mělo jít o fotografie svatební (naše babičky si je ne nadarmo věšely nad společná manželská lůžka), svou roli ale splní i jiné partnerské fotografie.

Jen pozor na jednu věc – pokud máte fotografie v rámečku, pak musíte hlídat to, aby se časem nezaprášil. Energie by pak neměla jak proudit – mimo to značí tenhle nezájem o fotografie i faktický nezájem o vztah. A to přeci nechcete.

Dvě svíčky v misce – otevřenost vůči citům

Toužíte po vztahu, ale ten pořád nepřichází? Zkuste do partnerské zóny umístit dvě svíčky v široké otevřené misce. Ta značí fakt, že je dotyčná osoba otevřená citům a vztahu. Svíčky, ale bez misky, pak můžete použít i k posílení stávajícího vztahu. Feng šuej tvrdí, že vztah je potom takový, jaký je jejich plamen. Pokud je vysoký a plápolající, pak je vztah žhavý, ale zatím nepříliš stálý. Klidný a nižší plamínek naopak značí vztah, který je pevný a stálý.

Symbolem věrnosti a dlouhé lásky jsou i holubice. Umístěte do zóny partnerství jejich dvojici – a je jedno, jestli v podobě obrazu, nebo drobné plastiky. Jediné, na co musíte dbát, je, aby nebyly zády k sobě, nebo od sebe neodlétali.

Delfíni – symbol sbližování

Podobné je to i s figurkami delfínů, kteří jsou symbolem energie pro celou oblast partnerství. Napomáhají k nalezení cesty k druhému člověku, zároveň jsou symboly síly, radosti, komunikace. I u nich ale platí, že by neměli být v pohybu od sebe, ale naopak by se měli jeden druhého dotýkat. A i tady je jedno, v jaké podobě je pořídíte – jestli vsadíte na grafické ztvárnění, nebo na menší plastiku.

Mimochodem – delfíni jsou častým symbolem plastových zvonkoher, které můžete pořídit v asijských tržnicích a obchodech. Kdo by to byl řekl, že mají hlubší význam a dá se na ně aplikovat učení Feng-šuej, že?

Na závěr můžeme zmínit ještě jeden ze symbolů – dva propojené kruhy, které symbolizují dva prsteny – nekonečnou lásku zpečetěnou svazkem. K posílení vztahu napomůže grafický symbol dvou propojených kruhů umístěný v příslušné zóně.

Nicméně platí, že i když věříte na symboliku Feng šuej naprosto beze zbytku, vztahy nejsou o umístění toho správného talismanu. Ten sice může napomoci, ale rozhodně vše nezařídí. To musíte vy.