Jste zde

Inspirace pro moderní koupelny: Vše začíná u baterie a končí originálními doplňky

Zdroj: rasub.sk

Vana, sprchový kout, umyvadlo. Že se na malém prostoru koupelny nedá příliš kouzlit? Omyl! Stačí trocha důvtipu, pečlivost při vybírání a výsledkem bude „malá velká koupelna“!

31. 12. 2013

Základem každé koupelny musí být vana, sprchový kout, koupelnové skříňky a umyvadlo. To, jaké předměty si do své koupelny pořídíte, závisí především na prostorových možnostech vaší koupelny, rozpočtu a počtu členů domácnosti, kteří budou tuto koupelnu užívat.

Na něčem se nevyplácí šetřit!

Na vaně, sprchovém koutu, umyvadle a vodovodních bateriích se nevyplácí šetřit.  Pokud už víte, kolik peněz můžete do nové či rekonstruované koupelny investovat a jaké zařizovací předměty chcete objednat, můžete se pustit do vybírání z katalogu.

Obzvlášť velikou pozornost věnujte vodovodním bateriím. Široký sortiment značek, designů a materiálů, z nichž se vodovodní baterie vyrábí, by vám ale mohl způsobit drobný problém ve výběru.

Základem je nejen to, aby vodovodní baterie spolehlivě fungovala, zajišťovala bezproblémový průtok vody, ale také, aby se k vybraným zařizovacím předmětům hodila. Sjednotit umyvadlovou baterii, s baterií vanovou, sprchovou či bidetovou, může být v některých případech velký oříšek.

Promyslete, co všechno se do koupelny vejde!

Kromě klasické sanitární keramiky do koupelny je dobré promyslet i to, zda chcete mít v koupelně toaletu, bidet, pračku či sušičku. A další co by v žádné moderní koupelně nemělo chybět, je koupelnové topení v podobě topného žebříku nebo topného panelu.

A nemáte-li v koupelně možnost větrat, je zapotřebí, abyste do ní umístili i odvětrávač nebo klimatizaci. Zde bychom si dovolili doporučit značku osvědčeného výrobce.  Odvětrávače a klimatizace Panasonic jsou považovány za evropskou špičku ve světě vzduchotechniky. 

Koupelnu je pak ještě zapotřebí doladit koupelnovými doplňky, jako jsou držák na mýdlo, držák na zubní kartáčky a další, poličkami na kosmetiku, různými dekorativními koši na prádlo a samozřejmě také příjemnými a savými bavlněnými nebo bambusovými osuškami.  Že neznáte bambusové ručníky? Podrobnosti najdete zde.

Přidejte se k nám na Facebooku a žádná novinka vám neuteče!

Související články