Jste zde

Golfové oblečení – co se vyplatí mít na golfovém hřišti?

golfové oblečení PR Zdroj: golfchampion.cz
Golf má svůj původ v elitních sférách, neboť se mu dříve věnovali pouze lidé z nejvyšších společenských vrstev.

14. 6. 2021

I když je nyní mnohem přístupnější, stále v něm platí speciální etiketa. Kromě pravidel hry byste se měli seznámit i s ostatními golfovými zvyky a dbát na správný dress code. Nevhodné oblečení může být dokonce důvodem, proč golfistu nepustí do klubu. Jakými pravidly byste se měli řídit při výběru oblečení na golfové hřiště?

Golfové oblečení pro muže

Základními prvky oblečení golfisty jsou polokošile a dlouhé kalhoty typu chinos. Je naprosto zakázáno nosit trička, tepláky nebo džíny! V minulosti hráči golfu volili především bílé polokošile, ale v dnešní době závisí barva a vzor pouze na preferencích jednotlivých hráčů. Na většině golfových hřišť převládají decentní barvy, jako je oblečení v odstínech khaki, šedé, modré nebo černé, ale najdou se i výraznější barvy, jako je kanárkově žlutá nebo celadonová. V chladnějších dnech si můžete obléknout svetr nebo vestu rovného střihu.

Kalhoty by měly být dlouhé a elegantní, zatímco krátké pánské šortky jsou povoleny pouze amatérům a pouze během tréninku. Klasicky by se ke kalhotám měl nosit kožený pásek.

Velmi důležitou součástí golfového oblečení jsou rovněž boty. Profesionálové se přiklánějí k elegantní kožené obuvi s kovovými nebo měkkými hroty, ale přijatelné jsou i sportovní verze obuvi. Je velmi důležité, aby ponožky golfisty byly jednobarevné, případně měly kostkovaný vzor a byly dobře natažené.

adidas-ultimate365-cami-polo-blue-1.jpg

adidas ultimate 365
Zdroj: 
golfchampion.cz

Dámské golfové oblečení

Dámské dres code je podobný jako pánský. Polokošile může být pouze mnohem vypasovanější než pánská a zvýraznit ženské křivky. Místo kalhot je vhodná sukně ke kolenům, ale mnohem delší než na tenis. Alternativou jsou také sportovní šaty. Jsou navrženy tak, aby stále vypadaly elegantně a stylově a zároveň poskytovaly pohodlí během hry.

Golfové oblečení - doplňky

Během slunečných dnů se golfisté mohou chránit před sluncem nošením kšiltovky nebo čepce. Oblíbeným doplňkem, který zabrání bolestivým otlakům, je rovněž rukavička na vodící ruce. Většinou jsou vybírány rukavičky bílé nebo tmavé barvy.

Golfový obchod - Golfchampion.cz

Související články