Jste zde

Dlažbu k bazénu se vyplatí hledat. Doma plave jako v luxusním wellness centru

Zdroj: mbkeramika.cz
Bazénovou dlažbu vybírala Eva Navrátilová z Brněnska pro svůj krytý plavecký bazén u domu zvláště pečlivě. Je totiž nadšenou plavkyní a svému oblíbenému sportu se toužila věnovat v každém ročním období.

2. 11. 2018

Paní Eva si přála mít ve svém vodním království bazénovou dlažbu v moderním stylu. „Říkala jsem si, že by v něm mohla hezky vypadat dlažba ve velkých formátech, díky které působí místnosti celistvě,“ říká paní Navrátilová. A tak hledala inspiraci na internetu. Zjišťovala také, jaké technické vlastnosti by měla dlažba k bazénu splňovat.

Výběr dlažby se ale zpočátku jevil jako těžký oříšek. „Dodavatelů bazénových dlažeb je poměrně hodně. Ale jak z hlediska designu dlažby, tak vlastností a ceny, jsem dlouho vhodnou dlažbu k bazénu nenacházela,“ popisuje paní Navrátilová.

Viděla, jak se dlažby k bazénu kombinují  

Podle svých slov nehledala jen bazénovou dlažbu, která bude hezká, odolná a mít dlouhou životnost. Ale také dodavatele, který jí na klíč celý domácí plavecký areál navrhne. Jednou se mezi řečí svěřila o svém „pátrání“ po bazénové dlažbě kamarádce. Ta jí doporučila oslovit českou společnost  M.B.KERAMIKA, která má ve svém sortimentu také dlažby určené pro použití k bazénu. 

„S manželem jsme prodejnu brzy navštívili. Od začátku se nám při výběru pečlivě věnovali. Spoustu dlažeb měli skladem, a tak bylo jednoduché vyskládat nám několik dlaždic na podlahu. Abychom si udělali představu, jak budou v místnosti vypadat, a jak je lze vzájemně kombinovat,“ přibližuje paní Navrátilová.

Velkoformátová dlažba EC1 v „technickém“ vzhledu kamene u bazénu hezky kontrastuje s velkoformátovým obkladem Orsay v designu mramoru. Zdroj: mbkeramika.cz

Ocenila, že mohla vybírat z mnoha dlažeb

Než si manželé Navrátilovi vybrali vhodný obklad a dlažbu k bazénu, navštívili prodejnu M.B.KERAMIKY několikrát. „Vždy nám uvařili kafe, u kterého nám zodpověděli všechny naše aktuální dotazy,“ přibližuje paní Navrátilová. A jeden z prodejců se byl dokonce na jejich bazén párkrát osobně podívat, aby mohl doporučit co nejvhodnější řešení.

„Spolupráce byla vynikající. I když jsme bazénovou dlažbu vybírali dlouho, měl trpělivost a stále nám dle našeho přání navrhoval další varianty dlažby. Vysvětloval nám, jaké mají technické vlastnosti. Hlídal také, aby naše dlažba k bazénu měla potřebný protiskluz,“ vysvětluje zákaznice.

Dokonalý zážitek z plavání v bazénu mají manželé Navrátilovi i při západu slunce a v každém ročním období. Zdroj: mbkeramika.cz

Zvolila bazénovou dlažbu, která vede mezi architekty

Po několikatýdenním přemýšlení manželé Navrátilovi na doporučení prodejce vybrali k bazénu velkoformátovou dlažbu EC1 v jemném „technickém“ vzhledu kamene. Tato kolekce bazénových dlažeb a obkladů je velmi oblíbená také mezi architekty.

Obklady a dlažby EC1 mají široké spektrum barev, řadu rozměrů, povrchových úprav, speciálních bazénových lemů, tvarovek k bazénu a dalších prvků. „Na této kolekci obkladů a dlažeb nás zaujal jak vzhled, tak i možnost vzájemného kombinování,“ říká paní Eva. Pro toho, kdo shání dlažbu k venkovnímu bazénu, mohou být hezkou alternativou imitace kamene nebo dřeva.

Bazén u manželů Navrátilových krátce před finálním dokončením. Stačí jen doladit detaily, napustit vodu a relax může začít. Zdroj: mbkeramika.cz

Dlažbu doplnila obkladem v designu mramoru 

Manželé se v prodejně rozhodli také pro výběr vhodných obkladů do plavecké místnosti. Vítězem výběru se stal velkoformátový obklad Orsay v designu mramoru. „M.B.KERAMIKA má opravdu velmi širokou nabídku obkladů a dlažeb v designu mramoru. Když jsme je viděli, okamžitě nás oslnily. Mramorový obklad s dlažbou k bazénu hezky kontrastuje a povýšil plaveckou místnost do luxusní dimenze,“ sděluje paní Navrátilová. 

Bazén je ve večerních hodinách podsvícený a vynikne tak krása obkladů a dlažeb. Zdroj: mbkeramika.cz

Bazénovou dlažbu jí pokládal doporučený řemeslník 

Prodejce nechal manželům Navrátilovým vytvořit v 3D návrhářském studiu firmy vizualizaci celého prostoru bazénu a kladečský plán. Také doporučil vhodného řemeslníka, který se na pokládku dlažeb k bazénu a velkoformátových obkladů a dlažeb specializuje. Jednotlivé dlaždice nařezal speciální vodní pilou s diamantovým kotoučem.

A pomocí speciálních nástrojů položil bazénovou dlažbu i obklady tak, aby mezi nimi byly jen minimální spáry a hezky vynikly v každém detailu. „Doporučený řemeslník udělal skvělý kus práce. V bazénu se nám relaxuje výborně. Cítíme se v něm jako v luxusním wellness centru,“ dodává Eva Navrátilová.

Autor: Petra Srstková