Jste zde

Designblok se blíží, Preciosa na něm předvede novou kolekci lustrů „Lightness“

Zdroj: Preciosa.cz

Začátek října patří už tradičně kvalitnímu českému designu. Letošní Designblok je už čtrnáctý v pořadí a podle všeho přinese spoustu novinek. Ostatně spousta tvůrců, včetně Preciosy, na něm uvede nejnovější kolekce.

20. 9. 2012

V Česku nejspíš není lepší příležitost, kdy jít s novinkou na trh. Designblok přitahuje pozornost odborné veřejnosti, i běžných občanů. Novinkám se tady dostane velkého prostoru a dozví se o nich tisíce lidí i bez nákladné reklamní akce. Není proto divu, že i společnost PRECIOSA – LUSTRY se rozhodla představit novou kolekci. Přibližuje ji v následující tiskové zprávě.

13. 09. 2012

Letos bude Preciosa vystavovat ve studiu Clam Gallasova paláce, kde se představí exponáty na téma Vzácnost, řemeslo a luxus v dnešním světě. „Chceme zopakovat úspěch z loňského ročníku, na kterém naše expozice oslovila laickou i odbornou veřejnost a byla dokonce nominována na Cenu Šéfredaktorů za nejlepší kolekci svítidel Designbloku 2011,“ říká Vojta Malina, ředitel světelných projektů společnosti PRECIOSA – LUSTRY.

Preciosa pro svou expozici zvolila luxusní křišťálový lustr Alaris, který pro novou kolekci roku 2012, navrhnul firemní šéfdesigner Jaroslav Bejvl ml. „Tento Světelný objekt sestávající z broušených ohýbaných prisem vyrobených z toho nejčistšího optického křišťálu okouzlí svými perfektními opticko estetickými vlastnostmi,“ popisuje Jaroslav Bejvl ml.

Další světelný objekt od Jaroslava Bejvla ml., exkluzivní svítidlo InSpiral, bude k vidění přímo ve vstupu do Clam Gallasova paláce. Představena budou také zrcadla s rámy ze 3D ohýbaných prisem (rovněž Jaroslav Bejvl ml.) či speciální kolekce nábytku dekorovaného broušenými křišťálovými kameny od Preciosy.

Kromě vlastní expozice se Preciosa rozhodla prezentovat také výsledky dlouhodobé spolupráce s mladými talentovanými studenty a absolventy studií designu. Pro expozici ve studiu ve Šporkovském paláci byla vyrobena originální svítidla a světelné objekty na návrhy Kláry Šumové (Objev roku, Czech Grand Design 2011), Kristýny Malované, Petry Viňanské a Martina Opla.

Čtrnáctý ročník Designbloku se uskuteční v prvním říjnovém týdnu v Praze. Od úterý 2. 10. do neděle 7. 10. se výstava otevře pro širokou veřejnost. Expozice od Preciosy bude k vidění v Clam-Gallasově paláci v místnosti č. 36, studentská díla vytvořená za podpory Preciosy budou vystavena ve Šporkovském paláci v místnosti č. 2.

Preciosa si zakládá na zachování původních postupů, jakými jsou například odlévání mosazi do pískových forem, tradiční ruční výroba skleněných dílů či jejich ruční broušení. Hlavní hodnoty Preciosy spočívají v řemeslné dovednosti, zručnosti a dlouholeté praxi předávané jejími zaměstnanci z generace na generaci.

Související články