Jste zde

Dekorace z těstovin: Italská kuchyně nejen na talíři

Zdroj: dekoraceztestovin.cz

Ravioli, penne, farfalle, fusilli... jen vyjmenování všech druhů těstovin by zabralo dobrých pár desítek minut. Těstoviny patří k nejoblíbenějším pokrmům a… světe div se, i k oblíbenému materiálu výtvarníků.

31. 8. 2011

Asi vás překvapí, že těstoviny nevznikly v Itálii. Původ mají pravděpodobně v Číně, kde se z mouky, vody a vajec podle některých historiků vyráběly už okolo roku 1000 před naším letopočtem. Do Itálie je prý přivezl až Marco Polo ve 13. století.

Celosvětově proslulé těstoviny z Itálie

Nicméně nic to nemění na faktu, že právě italské těstoviny jsou dnes celosvětově proslulé. První továrna na těstoviny vznikla právě tady – v roce 1740 v Benátkách.

Těstovin je dnes asi 400 druhů. Málokdo navíc ví, že ty kvalitní dokážou snížit hladinu cholesterolu. Ty zajímavě tvarované zase mohou být pěknou a neotřelo inspirací. Možná vás následující obrázky a řádky inspirují.

těstoviny5

Dekorace z těstovin jsou originální ozdobou domácností i interiérů restauraci.  

Těstoviny nejen na talíři

Nejrůznější věnce a koule z těstovin jsou ideální dekorací do kuchyní, které tíhnou k rustikálnímu stylu, popřípadě se jejich majitelé pokouší o italský styl. A o italský styl se pokoušejí, tu úspěšně, tu s menšími úspěchy, i majitelé pizzerií, restaurací a hotelů.

I pro ně jsou dekorace z těstovin tipem, jak celkem levně, ale efektně navodit tu správnou italskou neo prostě jen "domáckou" atmosféru. Věnce je možné nejen pověsit na zeď, ale i položit na poličky, na stoly, do výklenků, popřípadě zavěsit do oken. Podobné uplatnění najdou i „těstovinové koule“ – od velikostí, které evokují vánoční ozdoby, až po ty velikosti fotbalového míče. Místo často velmi kýčovitých umělých květin nebo jiných "ozdob", vypadají tyto dekorace mnohem lépe.

Bylo by navíc chybou si myslet, že je nutné se omezit jen na klasickou „těstovinovou“ barvu, která na světlé stěně zapadne. Těstoviny jsou dnes i barevné – zelené, červené, modré, dokonce i černé. Na věncích jsou potom doplněny ještě třeba o fazolky, sušený hrách nebo jiné barevné luštěniny.

těstoviny2

Nevíte, co darovat třeba k narozeninám? Buďte originální a darujte dekoraci z těstovin. 

Co darovat k narozeninám? Co třeba těstoviny?

Pokud tedy nevíte, co dát mamce, kamarádce, nebo tetě k narozeninám, zkuste těstoviny. A nemyslíme teď ty k jídlu. Dekorace z těstovin jsou poměrně levná, i když na výrobu náročná možnost, jak zkrášlit interiér.

Jak na výrobu? Může to vypadat, že vám postačí jen několik balíčků těstovin, lepidlo, základ, na který budete lepit a spousta času. Zároveň je ale potřeba i notná dávka trpělivosti - kterou ne každý disponuje. Pokud tedy postrádáte trpělivé ruce nebo snad dostatek času, pak zkuste mrknout na internet. Ti, co mají šikovné ruce, vám je i vyrobí. Máte přitom jistotu, že vámi darovaný dárek bude originál a že byl vyráběný ručně.