Jste zde

Dárek, který se musí nejprve „narodit“

plastikové modely Zdroj: modely-plastikove.cz
Dostali jste k Vánocům krabici, která je plná miniaturních součástek a na krabici je vyobrazen Airbus A380, Ferrari nebo Titanic? Asi jste už zjistili, že TO Ferrari tam není…

25. 1. 2021

Místo toho je v krabici spoustu malinkých dílků a návod, který je mnohem delší než kuchařský recept na španělské ptáčky. Nebojte se toho, možná tím, že se do lepení a skládání pustíte, najdete nového koníčka.

V zimním čase, kdy je brzy tma a nedají se každý den podnikat aktivity venku, je skládání miniatur jednou z činností, u které se uklidníte a hlavně hned vidíte svou vynaloženou píli. Plastové modely aut zabaví nejen táty a dědy, ale i kluky, kteří se tak nenásilnou formou mohou naučit i něco z historie! Pokud má tatínek zálibu v I. nebo II. světové válce, určitě by měl zavítat do obchodu s plastikovými modely a syn může okoukávat a přiložit ruku k dílu tam, kde skládání nevyžaduje zkušenou ruku. Nejenže se vzdělává, protože skládat německý nebo US tank, aniž by věděl, kde a kdy byl nasazen, je bezcílné a syn bude ptát.

Ještě větší příležitost, jak syna přivést k tomuhle koníčku, je přes auta. Už od plínek si kluci hrají se sanitkou a jezdí s angličáky. Když využijete dnešních nabízených možností produktů, které zvládnou postavit děti samy, určitě neprohloupíte. Modely traktoru, policejního auta nebo popelářského náklaďáku k sešroubování nadchnou všechny malé špunty. A kdoví, jestli v nich tímto nezasejete jejich budoucí velké hobby.

Ale zpátky k dárku, který jste dostali nejspíš proto, že obdarovávající je zaníceným fanouškem skládání plastikových modelů. Zkuste to, vždyť každý muž má oblíbenou značku auta, typ letadla nebo snad je fanouškem historických vlaků. Kromě toho, že strávíte čas činností, ze které něco vzniká, se i skvěle uvolníte a zrelaxujete po náročném dni. Pokud krabička, se kterou si stále nevíte rady, je opravdu vaše první, mrkněte na videa na Youtube, kde je podrobný videonávod, jak začít modelařit, jak používat různé lepidla, jak barvit a tak dále.