Jste zde

Chytrý, bezpečnostní systém pro domácnost? Vybrali jsme Bedo Ajax

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přemýšlíte o zabezpečení vašeho domova? Před jakými riziky chránit domácnost a vaše blízké? Jak správně vybrat elektronický zabezpečovací systém, aby splňoval vaše nároky a chránil vše, co je důležité?

21. 3. 2018

V současné době je na trhu zabezpečovacích systémů nabídka velmi široká. Nezainteresovaný člověk však mnohdy neví, před čím se mít na pozoru a co za každou cenu vyžadovat . Rovněž je důležité pomyslet na rozvoj moderních technologií, který se odvětví zabezpečovacích systémů bezesporu týká. V neposlední řadě nás také zajímá cena, či provedení instalace, která nás kromě stavebních prací může stát také mnoho nervů a času.

Bezpečný domov. Jak ale začít?

Odpovědět zde můžeme i otázkou: Co je pro vás skutečně to nejcennější ? Věřím, že pro většinu zdraví nás a našich nejbližších. Na rozdíl od majetku jej totiž nelze nahradit. Proto by prvotní investice měla směřovat do kvalitního požárního hlásiče. Ve většině zemí západní Evropy je požární hlásič již povinný. V ČR je tato norma vyžadována od roku 2008 v každé nové domácnosti. Otázkou času je, kdy bude tato povinnost aplikována plošně. Riziko vzniku požáru je totiž všudypřítomné a může k němu dojít vinou lidského faktoru či defektem elektrospotřebiče. 

Zdroj: bedocz.cz

Ať už se nacházíte v blízkosti domova či mimo něj, je nezbytné být o požáru vyrozuměný v řádech sekund. Jednoduše řečeno: Požární poplašné zařízení s detekcí kouře a tepla je nezbytnou součástí zabezpečení každé domácnosti. Detektor požáru od https://bedocz.cz/ fungoval při všech testech spolehlivě.

Bedo Ajax - chytře a bezdrátově

Pokud již máte v provozu správně umístěné požární hlásiče, je třeba si položit otázku, jak efektivně chránit svůj domov před dalším riziky? A o jaká rizika se jedná?

Zdroj: bedocz.cz 

Nejčastější příčinou havárie v českých domácnostech je voda. Stejně tak chceme být chránění před nezvanými hosty a umět jim v případné loupeži zabránit. 

I z toho důvodu jsme zvolili Bedo Ajax, o jehož vlastnostech se dočtete níže.

1. Bezdrátová technologie

Rozvést dráty a kabely v nové domácnosti nemusí být zpravidla takový problém. Pokud však instalujete systém, se kterým se nepočítalo předem, do bytu či domu, chtě nechtě vás čekají lištování či zednické práce. Hlavní devizou bezdrátové ústředny je ale její mobilita. Při dostatečné síle signálu ji lze umístit prakticky kamkoliv, a zabránit tak její sabotáži. 

Zdroj: bedocz.cz

Nehledě na to, že ji můžete během okamžiku přemístit, kam bude třeba. Mnozí distributoři upřednostňující kabelové systémy argumentují názorem, že je bezdrátová technologie nestabilní a může být rušena. Bedo Ajax však disponuje dynamickou frekvencí 868,0–868,6. MHz, a systém tak rozpozná narušení signálu a automaticky se přeladí na jinou frekvenci.

2. Výdrž baterie

Pokud se jedná o bezdrátovou technologi, musí být jednotlivá čidla a alarmy napájeny vlastní baterií. Ať už se jedná o detektor pohybu či detektor dveří, baterie o bezdrátových alarmů Bedo Ajax vydrží díky efektivnímu komunikátoru Jeweller 7 let.

Zdroj: bedocz.cz

3. Dosah signálu

Pokud shledáte investici do bezdrátové technologie jako výhodnou, je třeba dbát na dosah signálu. Výrobci často uvádějí dosah např. 400 m. Pozor! Tato vzdálenost je často uváděna pro fungování v ideálních podmínkách, tedy bez překážek, chcete-li beze zdí či stropů. Doporučujeme tedy vybírat dosah vyzařovaného signálu větší, než je reálně potřeba. Bedo Ajax poskytuje dosah minimálně 1200 metrů.

4. Záložní zdroj el. energie

Je pravdou, že výpadky elektrické energie již nejsou na denním pořádku. Pokud však opravdu dojde k vyhození elektrických jističů, zkratu či zmiňovanému výpadku, konfigurace a celá paměť systému může být smazána. V těchto případech se záložní zdroj jeví jako velmi užitečná vlastnost. Systém tak nemusíte vypínat ani při manipulaci mimo dosah připojení el. sítě. Kapacita záložního zdroje centrální jednotky HUB od Ajaxu vydrží až 15 hodin v běžném provozu.

Zdroj: bedocz.cz

5. Přenos informací

Abyste docílili opravdu bezpečného domova, je potřeba mít informace o dění z místa bydliště stále při sobě. Přenos informací skrze GSM spojení je nyní již zažitým standardem, nikoliv technologickou novinkou. Funguje to jednoduše. Systém vás v případě poplachu informuje prostřednictvím SMS či voláním o vzniklém nebezpečí a vy následně můžete jednat dále. Např. volat tísňovou linku. Nadstavbou je napojení systému na PCO. Bedo Ajax umožňuje obě varianty . Dokonce lze skrze mobilní aplikaci vyhledat společnosti, které v místě vašeho domova službu vzdáleného dohledu poskytují. 

6. Chytrá aplikace

Co se týče elektronických bezpečnostních systému, chytrá aplikace je bezesporu technologickým krokem vpřed. Skrze Váš chytrý telefon, či tablet můžete ovládat celý bezpečnostní systém stejně, jako když se nacházíte ve vašem domově. Kromě poplachů máte přehled o všem důležitém, co se u vás doma děje a můžete měnit konfiguraci systému kdekoliv a kdykoliv. Například sledovat kdy vaši nejbližší opouští domov a kdy se vracejí. Aplikace Bedo Ajax rovněž disponuje SOS tlačítkem pro případ nouze.

Kontrola nad o situací v každé místnosti je za nás nedocenitelným benefitem. Nehledě na to, že máte chytrý, operační systém pro Andriod i iOS vždy po ruce a zdarma. 

Štěstí a zdraví si nekoupíte. 
Bezpečný domov ano.

Důležité je si uvědomit, že celý bezpečnostní systém je jako řetěz. Tak silný a spolehlivý, jako jeho nejslabší článek. Proto hodnotíme zabezpečení Bedo i díky jeho schopnosti chránit dům před lupiči, požáru i vodě na výbornou.

Přednosti vidíme v jeho jednoduché instalaci, chytré technologii, propracovanosti software v podobě mobilní aplikace a samozřejmě i v designu!
Další fakt je, že tento chytrý ochránce domova disponuje certifikací na nejvyšší možnou bezpečnostní třídou 2 a podle stránek výrobce se prodává ve více než 30 zemích světa.


Váš nezávislý recenzent Jiří P.

Rádi byste získali informace o výrobku z oblasti elektrotechniky či technologických vychytávek? 
Napiště nám na testujemeelektrotechnologie@seznam.cz a my jej rádi otestujeme!

Související články