Jste zde

Chcete si pořídit skleněnou stříšku nad vchodem? Poradíme Vám, na co je třeba myslet!

skleněná stříška PR Zdroj: JAP FUTURE
Zastřešení vchodových dveří s sebou přináší pohodlí a další praktické výhody. Vchodové stříšky jsou na trhu k dispozici v různém provedení, ať už z hlediska materiálu nebo tvaru.

28. 3. 2024

Preferujete-li moderní minimalistický trend, je pro vás trefou do černého skleněná stříška.

Při výběru skleněné stříšky je dobré si uvědomit, že jde o architektonický prvek, který by měl ladit se stylem domu a rozhodně by neměl narušovat jeho celkový vzhled. „Navíc je nositelem mnoha praktických funkcí,“ doplňuje Petr Paksi, jednatel firmy JAP FUTURE a navazuje: „Skleněná stříška ochrání rohožku, domovní dveře i osoby vstupující a odcházející z objektu před nepřízní počasí během celého roku, ale určitě si ověřte, zda stříška odpovídá přísné normě pro nosnost sněhu dle dané lokality v České republice.“

strisky.jpeg

Skleněná stříška RAIN
Zdroj: 
JAP FUTURE
Skleněná stříška RAIN

Česká firma JAP FUTURE vyrábí skleněné stříšky z osvědčeného kaleného skla Connex, které je až 5x odolnější než sklo nekalené a dalších prémiových materiálů, které garantují bezúdržbovost a dlouhou životnost. Obavy z rozbití proto nejsou na místě, bezpečnost je opravdu prioritou. Sklo je v nabídce v několika verzích: čiré, kouřové, zabarvené sklo Planibel a designové GRAFOSKLO, u kterého máte možnost se zapojit do konečné podoby vizuálu a stvořit jedinečný originál.

strisky-5.jpg

Skleněná stříška RAIN a zábradlí přes francouzské okno TAURUS
Zdroj: 
JAP FUTURE
Skleněná stříška RAIN a zábradlí přes francouzské okno TAURUS

Montáž skleněné desky je k dispozici v několika variantách, vždy je však zapotřebí znát tloušťku skladby fasády z důvodu dodání správné délky prodloužení kotevního materiálu. Nejčastěji používanou možností je uchycení pomocí nerezových tyčí a kotvicích nastavitelných kloubů – model stříšky RAIN, které udržují konkrétní bezpečný sklon stříšky. Celek působí odlehčeným a čistým dojmem.

strisky-2.jpeg

Skleněná stříška STORM
Zdroj: 
JAP FUTURE
Skleněná stříška STORM

Vchodová stříška STORM je vhodným řešením v případech, kdy zbývá nade dveřmi velmi úzký prostor. Ukotvení je pomocí speciálních nosníků z kvalitní nerezové oceli, které jsou ukotvené do zdi. Zákazník má možnost výběru ze čtyř velikostních rozměrů nosníků.

strisky.jpg

Skleněná stříška COOL a venkovní zábradlí SAME
Zdroj: 
JAP FUTURE
Skleněná stříška COOL a venkovní zábradlí SAME

Další způsob uchycení je prostřednictvím masivního hliníkového profilu – stříška COOL, do kterého je díky spádu skleněné desky svedena zachycená dešťová voda. Ta odtéká přes zaslepené kraje profilu s výpustmi vody.
Na důležitou výhodu skleněných stříšek JAP FUTURE upozorňuje Petr Paksi: „Jde o možnost vzhledového propojení stříšek s našim exteriérovým nerezovým zábradlím, ať už předokenním nebo klasickým. Navíc nabízíme komplexní služby, kdy jsme partnerem od zaměření, objednávky, pomocných technických informací, až po montáže a případný záruční a pozáruční servis.“ Skleněné vchodové stříšky představují často zanedbávaný prvek, ale kdo na ně vsadí, získá díky elegantnímu a nadčasovému vzhledu nepřehlédnutelný designový šperk u vchodu do domu. www.japcz.cz

Související články