Jste zde

Chcete být štíhlí a plní energie? Nepodceňujte kvalitní spánek

kvalitní spánek PR Zdroj: Shutterstock
Kdo by se nechtěl ráno vzbudit, překypovat energií a cítit se maximálně příjemně a svěže? Asi každý. Ne vždy se to ale musí podařit. Často se lidé cítí po noci rozlámaní, bolestiví a frustrovaní.

8. 9. 2022

Vše je nejčastěji dáno minimální kvalitou spánku. Co všechno ji dokáže ovlivnit? Na to se zaměříme v následujících řádcích. Nejprve se ale podíváme na to, jak by měl člověk spát dlouho, aby byl odpočinek optimální.

Spát bychom měli minimálně 7 až 8 hodin

Délka spánku je bezesporu velmi dobrým ukazatelem. Uvádí se také, že méně než 6 hodin a více než 10 hodin spánku denně už člověku příliš nesvědčí. Bohužel se v současnosti děje to, že se průměrná délka spánku neustále zkracuje. Populace obecně trpí spánkovým deficitem. Poznáte jej vcelku jednoduše, a to tím, že se snižuje výkonnost a necítíte se zkrátka dobře. Délka spánku ale není jediným ukazatelem. Hodně důležitá je také jeho kvalita, s níž mají co dočinění matrace a mnohé jiné věci týkající se spánku.

Kvalitní matrace jako základ pro spánkový komfort

Pořiďte si opravdu kvalitní matrace. Tato rada je sice obligátní, nicméně nesmírně důležitá. Na trhu je dnes spousta variací a modelů matrací. Vybírat byste měli podle toho, na jakém podkladu rádi spíte a také podle různých zdravotních charakteristik matrace. Určitě se budete orientovat i podle materiálu, z něhož jsou konkrétní matrace vyrobené. Jednat se může třeba o pěnu, kokosové vlákno, taštičky a jiné materiály a konstrukce.

Kvalitní postel a rošty

O tom, že základem kvalitního spánku je bytelná postel s lamelovými rošty, není pochyb. Hodně oblíbené jsou především postele z masivu a právě lamelové rošty. Masiv je maximálně pevný, postel se tedy nijak nehýbe a nevrže. Lamely jsou vynikající v tom, že umožňují, aby matrace dýchala. Ostatně i proto je často doporučuje i nejeden známý český výrobce matrací. Určitě se vyplatí dbát i na dekor postele. Ten byste měli přizpůsobit charakteru ložnice.

Související články