Jste zde

Český výrobce garážových vrat LOMAX slaví 30 let

Lomax PR Zdroj: Lomax
Výrobky LOMAX jsou již třicet let neodmyslitelnou součástí českých staveb. Narozeniny se největší tuzemský výrobce garážových vrat rozhodl oslavit společně se svými zákazníky.

1. 4. 2022

V soutěži na sociálních sítích je potěšil poukázkou na třicet tisíc na své výrobky. Sama společnost si nadělila nový web. 

Společnost LOMAX se již třicet let věnuje výrobě stínící techniky a garážových vrat. Za tu dobu se neodmyslitelně zapsala do tuzemských domácností a její první zákazníci dnes mohou doporučovat ověřené výrobky LOMAX také svým dětem. „Spokojení zákazníci jsou naší prioritou, proto jsme společně s nimi chtěli oslavit naše jubileum. Na sociálních sítích si tak mohli zasoutěžit o voucher na třicet tisíc korun,“ vysvětluje Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti LOMAX. Samotná společnost potom narozeniny oslavila spuštěním nového webu.

lomax2.jpg

Zdroj: 
Lomax
Produkty LOMAX chrání váš domov kvalitními garážovými vraty, vchodovými dveřmi, okny i venkovním stíněním.

Když jihomoravská firma určuje světové trendy

Společnost LOMAX je příkladem úspěšné ryze české firmy. Její historie se začala psát v roce 1992, kdy se její zakladatel Luboš Dufek pustil do výroby žaluzií. „Společnost LOMAX byla založena s vizí poskytovat kvalitní služby, později se k tomu přidala i rozmanitost produktů,“ vysvětluje Přichystal.

Firma krátce po svém vzniku rozšířila výrobu a do svého portfolia kromě žaluzií přidala také garážová vrata. „V portfoliu máme vrata sekční, posuvná, dvoukřídlá i rolovací, s jejichž výrobou jsme před třiceti lety začínali. První série vrat, které jsme vyrobili a namontovali zákazníkům, slouží dodnes a zatím ani není potřeba je předělávat,“ vysvětluje Přichystal.

lomax3.png

Zdroj: 
Lomax
Vyladěná garážová vrata LOMAX určují evropský trend.

V roce 2002 dokonce LOMAX uvedl na trh novinku. Garážová vrata s exteriérovou fólií s imitací dřeva byla v té době světový unikát. Poté tento prvek zařadily do sortimentu i ostatní evropské konkurenční firmy.

Poslední novinku na trh firma uvedla minulý rok. Jsou jí lamely venkovních žaluzií Z90 PRO, které jsou vysoce odolné vůči větru a díky svému ideálnímu tvaru umožňuje dokonalé dovírání. Ve finále tak mají jeden z nejmenších průsvitů v zavřeném stavu na trhu.

lomax4.png

Zdroj: 
Lomax
LOMAX se specializuje také na výrobu venkovních žaluzií a rolet.

Lídr mezi firmami 

Přestože LOMAX svůj sortiment stále rozšiřuje, když se věnuje také výrobě vchodových dveří a oken, v myslích tuzemských zákazníků je zapsán jako největší výrobce garážových vrat. Platí zároveň také za jednoho z klíčových zaměstnavatelů ve svém regionu. „Jsme si dobře vědomi, že firmu tvoří lidé a její úspěch či neúspěch je plně závislý na nich,“ říká Přichystal.  Úspěch firmy také potvrzují mnohá ocenění. Například druhé místo v Jihomoravském kraji v anketě Ocenění Českých Lídrů 2021. Firma se umístila také v žebříčku Českých 100 nejlepších.

lomax5.png

Zdroj: 
Lomax
Hliníkové vchodové dveře LOMAX jsou praktické a mají nadčasový design.

Úspěchu hodlá LOMAX dosahovat také v budoucnu. „Cesta společnosti LOMAX ukazuje, že tvrdá práce a poctivost se vyplácí. Pokud budeme dělat vše jako doposud, věřím, že příští roky budou stejně úspěšné,“ uzavírá Přichystal.

Související články