Jste zde

Bezpečnostní dveře aneb podle čeho vybrat vchodové dveře

bezpečnostní dveře PR Zdroj: HT dveře
Vchodové dveře spadají mezi prvky, které utváří celkový vzhled vašeho bytu. I kvůli tomu se často pasují do role bytového doplňku, který si vybíráte jen podle vzhledu. A musíme vám dát za pravdu, na vzhledu dveří opravdu záleží.

27. 5. 2022

Jenže to není jen o spokojeném oku, ale především o funkčnosti a technických parametrech dveří.

Dřevo, plast, nebo?

Z čeho by vlastně správné bytové bezpečnostní dveře měly být? Při výběru se potkáte s několika materiály dveří. Může to být dřevo, které je náročnější na údržbu a vyžaduje pravidelnou péči, nebo naopak cenově dostupný plast, který se ale výrazně liší v kvalitě právě dle cenovky.

Pokud ale chcete, aby vaše bezpečnostní dveře něco vydržely, je potřeba se zaměřit nejen na to, co je vidět v exteriéru, ale především na to, co se skrývá uvnitř dveří. Pořádné bezpečnostní dveře do bytu totiž nejsou ani ze dřeva, ani z plastu. Konstrukce křídla bývá z hliníku a oceli. Jen díky tomu je velmi těžké je překonat běžnými nástroji, které lupiči používají.

d7.jpg

bezpečnostní dveře
Zdroj: 
HT dveře

Odolné dveře? Bezpečnostní

Chtěli byste opravdu odolné dveře? Bezpečnostní vás nezklamou. Tedy pokud budou mít ty správné bezpečnostní certifikáty, které vám prodejce rád předloží, nebo je najdete na jeho internetových stránkách.

Co by měly bezpečnostní dveře do bytu splňovat?

  • Měly by vám zajistit ochranu před nezvanými návštěvníky. Samotné zabezpečení se odvíjí od výše bezpečnostní třídy, pokud nejste sběratel drahého umění, budou vám stačit bezpečnostní dveře třídy 3.
  • Mají tepelně-izolační vlastnosti, díky nimž ušetříte peníze za topení v chladných měsících.
  • Jsou protihlukové, což znamená, že ztiší zvuky přicházející z chodby. Už žádné štěkání psů nebo hlasité bouchání dveřmi od výtahu.
  • Splňují protipožární požadavky dle třídy El 30. To znamená, že dokáží po dobu až 30 minut zadržet oheň a poskytnout tak dostatek času záchranářům.

Zpátky ke vzhledu

Na začátku jsme psali o tom, že vzhled není vše. A za tím si stojíme. Je ale pravda, že když si pohlídáte všechny technické parametry, je načase podívat se také na ten vzhled. Dveře by totiž měly alespoň trochu zapadat do vašeho interiéru.

V dnešní době je naštěstí na trhu velký výběr jak různých barev dveří, tak dřevěných dekorů. Vchodové bezpečnostní dveře do bytu tak můžete bez problému sladit třeba s dekorem nábytku v předsíni, nebo s odstínem podlahy.

Vsaďte na prověřeného dodavatele

Poslední bod, který vám zaručí, že jste své peníze investovali správně, je výběr dobrého dodavatele. Podívejte se, jaké má váš zamýšlený prodejce hodnocení a zda má ve vaší blízkosti nějakou pobočku. Ta se bude hodit jak při výběru dekoru dveří, tak v případě, že bude potřeba dveře bezpečnostní po nějaké době servisovat.

img_0514.jpg

bezpečnostní dveře
Zdroj: 
HT dveře

Opravdu dobrý dodavatel vám také zajistí kompletní dodání a montáž. Zároveň vám poví, že chtít vsadit bezpečnostní dveře do stávající zárubně není dobrý nápad. Dveře by totiž správně netěsnily. Montážníci tak kromě dveří musí vyměnit i zárubeň, která by měla být v ceně.

Související články