Jste zde

Barevná alchymie: Hnědá a bílá zajistí pohodové bydlení a pocit bezpečí

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Chcete bydlet v bytě, který je útulný a kde se budete cítit skvěle? To, co vytváří doma pohodu, není moře investovaných peněz. Jsou to zejména ty správné barvy, přírodní materiály, líbivé dekorace… To vyvolává pocit bezpečí a příjemnou atmosféru.

11. 12. 2016

Ano, čtete správně, teplo rodinného krbu ve výsledku vytvářejí zdánlivé detaily. Kvalitní podlahové vytápění se postará o to, aby nám bylo příjemně teplo.

Dekorace o útulnost a barvy o dobrou náladu. Vždyť právě barvy ovlivňují naši náladu, rozhodování a postoje. Toužíte-li po luxusu, zajistí vám jej přírodní materiály, jako je dřevo, bavlněné látky, kožešiny či kůže. 

Přírodní materiály v interiéru 

Rozmach všelijakých trendů, stejně tak i vývoj různých materiálů jde stále kupředu. To platí také ve světě bydlení a interiérového designu. Cílem je nejen zapůsobit na naše smysly, ale rovněž zkvalitnit náš život

To, jak se cítíme, lze ovlivnit například i čalouněním a výtečným příkladem jsou moderní sedací soupravy z kůže, jež dokáže pozitivně ovlivnit naše smysly. Možností je vícero od jednobarevných až po barevné kombinace. A stejně tak lze zvolit hladké či broušené provedení. Taková sedací souprava má hned několik bonusů: perfektní vzhled, snadnou údržbu, dlouhou životnost a vysokou odolnost. 

Pohodové a příjemné bydlení dělají zdánlivé maličkosti.Zdroj: www.najlepsinabytok.sk

Ovšem kůže se nemusí týkat pouze sedaček. Dnes je možné pořídit si čalouněné taburety či manželské postele, kde se kůže skvěle kombinuje s dalšími přírodními prvky, jako je například dřevo. 

Toužíte-li ušetřit nějaký ten peníz, lze u některého vybavení či dekorování použít imitaci dřeva. Kde se nevyplatí šetřit, je určitě nábytek. Ale na obložení lze namísto dřeva použít tapetu s reálným vzhledem. Nepodceňujme ani úlohu dekorací v interiéru. Ať už jde o svíčky, sošky, stolní lampičky, obrázky nebo fotorámečky. 

Pocit bezpečí podpoří i hnědá a bílá 

Hnědá barva symbolizuje většinou něco příznivého a příjemného – zemitého. Spojujeme si jí s přírodou a přírodními materiály: barva půdy, dřeva, kožešiny. Hnědá barva nachází v interiérech široké uplatnění. Často jí můžeme v domácnostech spatřit na podlahách, jelikož je zároveň symbolem stálosti a stability, vyvolává v člověku pocity klidu, pohody a bezpečí. Ať už se jedná o dřevěnou podlahu nebo hnědé běhouny a koberečky.

Naproti tomu barva bílá je znakem otevřených a sebevědomých lidí. Do interiéru vnáší pocit čistoty, bezpečí a krystalické elegance. Ovšem přemíra bílé barvy a absence dalších barev může vyvolávat přemíru úzkosti a nepohodlí. Klíčem je vhodně zkombinovat barvy a zaměřit se na hlavní prvky jednotlivých místností. 

Ovšem pocit bezpečí je věc jedna a postarat se soukromí je věc druhá. Bezpečí se tedy rozhodně netýká pouze pocitů na základě správné barevné kombinace, ale také bezpečnostních prvků, jako jsou zámky na dveřích, balkónu a oknech. 

Soukromí zajistí i levné žaluzie, abychom doma nebyli jako ve výkladní skříni. Ono je v podstatě jedno, zda zvolíme žaluzie, rolety či závěs. Jsou nejen dekorativním prvkem interiéru, ale zajišťují nám soukromí a pocit bezpečí před nežádoucími pohledy sousedů. 

Související články