Jste zde

Aby se dětem hezky spalo: Pořiďte jim barevné povlečení a polštářky

Zdroj: www.elitbel.ru

Dospělý člověk stráví v posteli třetinu dne, malé děti pak ještě delší dobu. A i když v ní zrovna nespí, je postel i tak nedílnou součástí dětského pokoje.

27. 6. 2012

Dětská postel by měla v prvé řadě dětem poskytovat prostor pro kvalitní spánek. Každá maminka ale samozřejmě také chce, aby postel dobře vypadala. A právě na tuto „problematiku“ se v dnešním článku zaměříme. Jak udělat, aby se postel stala ozdobou dětského pokoje?

Nabídka dětského povlečení je širší než před lety

Nejen malé děti ocení hezké dětské povlečení. A dnes už je naštěstí z čeho vybírat – pryč jsou doby, kdy dětské povlečení znamenalo jen růžové medvídky. Dnes už svým ratolestem můžeme udělat radost také oblíbenými filmovými hrdiny nebo velkými veselými obrázky s oblíbenými zvířaty.

Povlečení s dětskými vzory seženete jak na malé peřinky do dětské postýlky, tak i na pokrývky v klasické velikosti. Současně můžete vybírat mezi vzory pro malé i větší děti. Navíc některé vzory „dětského“ povlečení dnes nadchnou i náctileté.

povleceni1

Kreslené postavičky z filmů jsou oblíbeným motivem, který se objevuje na dětském povlečení. Zdroj: trans-m-radio.com

Alternativou jsou přehozy přes postel

Další možností, jak zkrášlit dětský pokojíček, je pořídit přehoz přes postel. I ty se vyrábějí ve všech možných barvách a s různými motivy.

Jejich výhodou jsou především velké rozměry, pod které schováte celou postel i s nepořádkem, který vytvoří zmuchlaná peřina a pohozené pyžamo.  I když to není příliš výchovné, může se jednat o rychlou záchranu ve chvíli, kdy k vám má přijít návštěva.

Oživte postel veselými polštářky

Malé polštářky nejenže vypadají hezky, navíc dobře poslouží těm spáčům, kteří mají rádi pod hlavou více lůžkovin. V obchodech najdeme neskutečné množství těchto dekoračních polštářků. A to jak v různých tvarech a velikostech, tak samozřejmě v záplavě barev, motivů a obrázkových potisků. Pěkně vypadají, interiér oživí a děti je upotřebí i při hraní – lepší munici na polštářovou bitvu nenajdou.

A co když motivy na polštářku omrzí nebo se nebudou hodit do nově vymalovaného pokoje? Kromě polštářků můžeme koupit také povlaky na polštářky, díky kterým změníme jejich vzhled během okamžiku – což je „bezbolestné řešení“ i v okamžiku, kdy děti povyrostou a chtějí změnu.