Jste zde

9. díl pořadu Jak se staví sen: Ložnice a pracovna k 33. výročí sňatku

Zdroj: Prima TV

Proměna jako dárek od dvou dospělých dcer pro rodiče, kteří se postarali o pohodový start do života. Taková bude náplň dalšího dílu pořadu Jak se staví sen. Konkrétně budeme měnit ložnici a vytvářet pracovnu.

22. 4. 2013

Naše proměna se uskuteční v panelovém domě. Bude se jednat o proměnu stávající ložnice a pracovny. Podlaha v těchto dvou pokojích je nerovná, schovaná pod kobercem. Elektrovývody jsou nedostačující pro moderní bydlení a zásuvky a vypínače zastaralé.

jak-se-stavi-sen-9-2

Takto vypadala pracovna před proměnou. Nábytek v duchu "co dům dal". Zdroj: Prima TV

Do ložnice je vtěsnána přistavěná šatna, která je postavena ze sádrokartonu a zbytečně zabírá místo. Postel je tak umístěna v rohu, což není úplně ideální. Na stěnách ložnice je nemoderní tapeta a postel už také zažila své. Pracovna je udělána z bývalého dětského pokoje v podstatě beze změny. Je potřeba taktéž udělat nové zásuvky a definitivně změnit styl.

Ložnice je spíše skladiště

Interiér ložnice působí velmi chudým dojmem. Stará tapeta, nefunkčně postavená postel, kdy do ní musí jeden přelézat přes druhého, sádrokartonová šatna, která ubírá prostor, vše dokresleno otřesnou tapetou. Původní šatnu tedy vybouráme a budeme se snažit funkci úložných prostor přesunout do pracovny. Celkově se budeme snažit o stylově čisté řešení ložnice s úplně novým designem, aby se zde lépe spalo.

Pracovna – každý pes jiná ves

Na stávající pracovně je vidět bazarový přístup ke kombinaci nábytku. Každá skříň je jiná – co život dal. Byla-li ložnice skladiště na oblečení, pracovna je odkladištěm nesourodého nábytku. To se budeme snažit vyřešit, aby výsledný dojem byl ryze „pánský”, s akcentem na koníčky majitele, který je fanoušek skupiny Metallica a motorkář.

jak-se-stavi-sen-9-3

Ložnice před proměnou - strohá a nepříliš útulná. Zdroj: Prima TV

Cílem tedy je ložnice pro maminku, pracovna pro tatínka, ale hezky a z gruntu odznova. Dalším tématem dílu jsou cihly v interiéru a domácí akvária. A kam se podíváme na návštěvu? K designérovi Radovanu Mačákovi.

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 28. dubna od 18.00 na Prima family!

jak-se-stavi-sen-9-4

Pracovna pro opravdového chlapa v podání designérů Jak se staví sen. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-9-5

V této ložnici se bude rozhodně usínat lépe než v té předchozí. Zdroj: Prima TV

Související články