Jste zde

5 tipů, jak vybavit domácnost levně a kvalitně

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Stěhujete se do nového? Čeká vás rekonstrukce? Nebo prostě jen nastal čas osvěžit vaši domácnost něčím novým? Pojďme si společně projít několik tipů, jak vkusně a prakticky zařídit byt a dům za příjemnou cenu. A to nejen na Vánoce, ale po celý rok.

12. 12. 2017

Vybírejte si slevy podle sebe

Nákup dekorací, domácích spotřebičů i nábytku na internetu je už dnes naprosto běžnou záležitostí. Výhodou je klid při výběru a především šance pořídit kvalitní zboží za opravdu nízké ceny. Jde jen o to, nenechat se zlákat nápisem „sleva“ hned v prvním e-shopu.

Lepší cestou je v tomto případě využít přímo slevový kód nebo kupón, který je pro daného prodejce dostupný. Při jeho zadání v objednávce pak jasně vidíte, kolik jste ušetřili. Jako příklad lze uvést slevový kód 4home, kde si dokonce můžete vybrat, jestli ušetříte 10 % z ceny, nebo jinou konkrétní částku.

Aby se vám dobře bydlelo, nemusíte nutně bydlet v draze vybaveném bytě. Často stačí jen jediný originální nápad.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Se slevovým kódem tak můžete levněji pořídit vše potřebné do domácnosti, ať už hledáte bytový textil, vkusné doplňky do obývacího pokoje nebo vybavení do kuchyně. Není divu, že si tento moderní způsob nakupování získal už miliony fanoušků po celém světě.

Máte-li čas, porovnávejte cenu a užitek

Tento tip se vztahuje zejména na elektrické pomocníky v kuchyni, ale využít jej můžete u takřka čehokoliv. Je to často právě vybavení kuchyně, které nám při pořizování nejvíce zatěžuje rozpočet. A je to také kuchyňské vybavení, kde lze při troše snahy ušetřit až tisíce korun.

Stačí pouze na chvíli odhlédnout od reklamních spotů a našich tužeb, a soustředit se na to, co skutečně potřebujeme a využijeme. Opravdu musíme mít sušičku na ovoce nebo elektrický krouhač s nejlepšími parametry, ačkoliv jej používáme jen párkrát do roka?

Pokud máte trochu času, věnujte ho porovnávání jednotlivých variant a upřímně si odpovězte na otázku: Skutečně toto využiji naplno? Máte-li v tom jasno, rozhodně pak není od věci sledovat slevy a výprodeje nebo využít již zmíněných slevových kódů.

Prohrábněte babiččinu půdu. Možná na ní najdete věci, ze kterých s trochou snahy uděláte poklady nedocenitelné hodnoty. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Svezte se na retro vlně

Líbí se vám klasický styl z dob první republiky? Nebo jen neradi vyhazujete staré věci? Pak zbystřete. Nic totiž není dnes tak IN, jako RETRO! Pokud z půdy od babičky vytáhnete staré křeslo a vkusně ho zrenovujete, nikdo si už dnes neřekne, že nemáte na nové, ale naopak, že máte styl.

Na nejrůznějších bazarech nebo u vašich známých se stále najde mnoho výstavních kousků nábytku. Originální retro dekorace, křesla, stoly a další nábytek z masivu vám s tou správnou péčí můžou posloužit ještě po mnoho let. Zařiďte tak svoji domácnost osobitě a především úsporně.

Víte, co chcete? Kupte rovnou sestavu

Obývací pokoje, dětské pokoje i ložnice jsou místnosti, ve kterých máme nábytek obvykle sladěný pěkně dohromady a příliš často se nemění. Není tak na škodu se poohlídnout rovnou po sestavě, která vyjde levněji, než kdybyste nábytek postupně dokupovali po jednom.

Nakupujte od lidí nebo z předváděček a bazarů

Ani nábytek z druhé ruky nemusí být nutně jen pro studenty. Pokud není peněz nazbyt, nebo víte, že se za rok zase budete stěhovat, rozhodně se nemusíte stydět koupit již použitý nábytek. Ve většině případů se jedná o velmi výhodnou koupi, protože prodejce je rád, že si nábytek za symbolickou cenu někdo odveze a ještě použije. A věřte, že lidé se někdy zbavují i velmi pěkných kousků!

I bazarový nebo předváděcí nábytek je pak správnou volbou, pokud je pro vás nejdůležitější cena a nevadí vám nějaký ten škrábanec navíc.

A jaké další tipy, jak levně vybavit domácnost, napadli vás? Podělte se o ně s námi v komentářích.