Jste zde

3 věci, které se mohou zdát jako samozřejmost – zdání však klame!

spokojená rodina Zdroj: freepik.com
Jste typická rodina s dětmi, máte byt či rodinný domek a snažíte se užívat života, zajistit rodinu a být „v pohodě“? Dnešní doba nám příliš na klidu nepřidává, ale to hlavní je, abychom se měli o koho opřít, a přitom dokázali udržet domácnost v chodu.

18. 9. 2020

Zázemí

Nejdůležitější věc, jak pro partnery, tak pro děti. Ať jste kdekoliv – musíte mít zázemí jeden v druhém. Jedině tím pak vytvoříte „základnu“ i pro své děti. Nezáleží na tom, jestli máte moderní bydlení, malý byt, nebo vilu pro 3 generace. To hlavní není ve vybavení domácnosti, ale ve vás a vašem protějšku.

Rodinné zázemí si často hlavně muži překládají tak, že jde o materiální zajištění rodiny a přikládají tomu tu největší váhu. Pozor na to. Mnohokrát se ze snahy zajistit rodinu stane workoholismus, který rodinu naopak rozbije.

Pořádek „až“ na prvním místě

Stejně jako se muži horlivě snaží zajistit rodinu po materiální stránce, ženy se snaží z jakéhokoliv bydlení vytvořit opravdový domov. Muž pak přijde z práce a neuvědomuje si, že jeho protějšek má doma ještě „druhou směnu“.

Úklid domácnosti a vaření se neodbaví jen tak zázrakem. A právě kvůli tomu mohou vznikat hádky, protože žena je nervózní, aby stihla uvařit, nachystat děti do školky nebo do školy a aby zkrátka všechno fungovalo, jak má. Úklid ale pro ženy není ani vrcholový sport, ani potěšení, jak si mnohdy muži myslí.

Jak je ale z toho přesvědčení vyléčit? Manželky, přítelkyně, partnerky – nechte svého drahého na pár dní samotného doma, aby se o všechno postaral. Až přijedete bude to doma pravděpodobně vypadat jako po výbuchu bomby, ale většina mužů si díky tomu uvědomí, že „se to neudělá samo“.

Unavené děti = spokojení rodiče

Klíčem ke spokojenosti a psychické rovnováze rodičů je zajištění zábavy pro jejich ratolesti. V ideálním poměru náročnosti – co nejnáročnější pro dítko, co nejméně náročné pro rodiče. Ať už je to houpačka na zahradu, prolézačky, výlety na kole, nebo vyrábění a deskové hry.

Zkrátka nastavte jasná pravidla a neodbývejte své děti tím, že jim vždy do ruky dáte tablet nebo mobilní telefon. Společný čas je přece to nejcennější, co máte.

Zdroj titulní fotky: People photo created by senivpetro - www.freepik.com