Jste zde

3. díl Nového hnízda: Hurá na sever! Je libo velkou, či malou zahrádku?

Zdroj: Prima TV

Lifestylový magazín Nové hnízdo se ve svém třetím pokračování vydává na sever Čech. Tým v čele s moderátorem Pavlem Cejnarem bude totiž prodávat dvě nemovitosti v Teplicích a Duchcově.

25. 10. 2012

Dva domky v severních Čechách od sebe dělí jen deset kilometrů, nicméně každý je úplně jiný. V jakém domku byste raději bydleli? V tom za dva miliony, nebo za pět? S velkým pozemkem a romantickou zahradou, nebo malou předzahrádkou? Ne vždycky znamená dražší nemovitost zároveň lepší bydlení. Tedy vzhůru do Ústeckého kraje.

Nemovitost č.1 – v Duchcově u parku

Dnes začínáme v Duchcově. Duchcov je město v okrese Teplice a má přes 8 tisíc obyvatel. Budeme se snažit prodat dům 4+1 se zahradou a garáží ve vyhledávané lokalitě blízko centra a parku. Dům je ve standardním stavu, připravený pro vlastní seberealizaci při rekonstrukci. Zastavěná plocha domu činí 148 m2 a patří k němu 355 m2 udržované zahrady. A jaká je cena? Příznivá. Pořídíte ho za necelé dva miliony korun. Rodina se dvěma dětmi bydlící v duchcovském rodinném domě řeší svou životní situaci, rodiče se rozvádějí a potřebují vyplatit své závazky. Podaří se jim to?

nove-hnizdo-sever1

Obývací pokoj domku v Duchcově, první nemovitosti, která je na prodej ve třetím díle. Zdroj: Prima TV

Nemovitost č.2 – dům s duší v Teplicích

Druhý dům, bezvadně renovovaný, se nachází jen deset kilometrů od prvního, a to přímo v centru lázeňského města Teplice. Na první pohled je velmi hezký, má duši a historii. Jedná se o stylovou vilku z roku 1903 situovanou do jedné z nejžádanějších lokalit kraje kousek od lázeňské kolonády. Přesto zůstal dva roky bez povšimnutí. Kde udělala majitelka chybu? Je to tím, že nejprve nechtěla o realitce ani slyšet a pak ho nabídla pěti realitkám najednou, nebo je to cenou? Ta je téměř pět miliónů.

Dvoupodlažní dům s dispozicí 6+1 a se zachovalými původními prvky, garáží a vzrostlou zahradou nabízí možnost generačního bydlení. Suterén domu lze rovněž využít k podnikatelským účelům. Užitná plocha čítá 200 m2 a přiléhající zahrada pokrývá 539 m2. Proč se zbavovat takového skvostu? Majitelka domu ovdověla, rodinu má na Šumavě, rozhodla se tedy dům prodat.

nove-hnizdo-sever2

Lázeňská vila v Teplicích - bude vaše za pět milionů korun. Zdroj: Prima TV

Jak bydlí Pavel Vítek?

Opět nahlédneme do sídla známé osobnosti. V tomto díle nás na návštěvu pozval zpěvák Pavel Vítek. Prozradí, jak si zajímavě sehnal nemovitost, kde žije. A v jakém podhradí bydlí?

Tip dílu: Pokud chcete fotit interiér, odstraňte všechny osobní věci a předměty denní spotřeby. Prostor bude vypadat lépe a atraktivněji pro kupujícího. V tomto dílu se také dozvíte odpověď na otázku: Co se přeje makléřům před prodejem?

Sledujte další díl nové série o prodeji nemovitostí již v neděli 28. října od 13.05 hod na Prima family!

Související články