Jste zde

14. díl Jak se staví sen: Vytvoříme vesnické bydlení v duchu Provence

Zdroj: Prima TV

Jemné barvy, spousta bílé, přírodní materiály a vůně levandule. Vítejte v domku, kterému vládne provensálský styl bydlení. Ve 14. díle proměňujeme domek z roku 1906 v duchu jižní Francie.

27. 5. 2013

Ivona si koupila domek zprvu jako rekreační, ale jak šel čas, postupně přesídlila z pražského bytu na vesnici. Opravila střechu, ale na propadlou podlahu v obýváku už finance nezbyly. A to samé se dá tvrdit o dalším mobiliáři. Zkrátka domek z roku 1906 chátrá a Ivona by tak stála o novou kuchyň s obývacím pokojem. Co víc, představuje si ho ve stylu jižní Francie. A to je výzva právě pro naše designéry!

Co budeme měnit?

Jedná se o úpravu sednice ve starém vesnickém domě, která v současné době slouží jako kuchyně s jídelnou a obývací prostor. Místnost má krásně klenuté stropy a kamna, která prostor vytápí. Celý prostor však neprošel rekonstrukcí již dlouhá léta.

jak-se-stavi-sen-14-2

V místnosti jsou krásné stropy, v kombinaci se starým nábytkem ale nevyniknou. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-14-3

V místnosti, která projde proměnou, jsou i kamna. Jejich kouzlo je v tuto chvíli ale minimální. Zdroj: Prima TV

Kuchyně je stará a rozpadá se, podlaha se nachází ve špatném stavu, všude jsou nevyhovující elektro rozvody. Místnost vyplňuje provizorní nábytek. Celý prostor působí stísněně, depresivně a tmavě se špatným osvětlením. Prostor má několik dalších úskalí ohledně dispozice. Obytná zóna je dlouhá, relativně úzká a průchozí do vedlejší ložnice. Čeká nás prostě kompletní velká rekonstrukce sednice!

Co dál?

Kromě velké „francouzské“ proměny nás ještě čeká téma dílu – a tím jsou stará kachna a jejich kouzlo. Koukneme se i na výhody indukčních desek a v rámci VIP návštěvy se podíváme za Terezou Kostkovou a do filmové kuchyně seriálu Cesty domů.

jak-se-stavi-sen-14-4

Také ve vzduchu cítíte vůni levandule? Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-14-5

Kuchyňskému koutu dominuje jemná fialková barva. Zdroj: Prima TV

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 2. června od 18.00 na Prima family!

Související články