Jste zde

13. díl JSSS: Zařizujeme kuchyň a obývák pro staromládenecký život

Zdroj: Prima TV

Jedno je pro tuto proměnu typické. Nebude se předělávat, ale spíš kompletně nově tvořit. V bytě v rodinné řadovce totiž moc nábytku není. Budeme tak z gruntu zařizovat kuchyň a obývací pokoj. Povede se proměna na jedničku?

21. 5. 2013

Vladislav se „na stará kolena“ rozvedl, řekl si, že ženské nejsou žádná výhra a zařídil si staromládenecký život v rodinné řadovce. Jenže se přistěhovala dospělá dcera Lucie se dvěma peruánskými naháči. Po rozvodu moc peněz na rekonstrukci nezbylo, a tak jim oběma chceme dát dárek – novou kuchyni a obývací pokoj.

Společenská místnost, tedy budoucí obývací pokoj, je vybavena starým použitým nábytkem – zničená a poškrábaná sedací souprava, starožitný kredenc, torzo kuchyňské linky, nehodící se jídelní stůl. Prostě vybavení místnosti, co Vladislavovi zůstalo z předešlého manželství.

Co je špatně a jak na to?

  • Absence funkční kuchyňské linky (pouze mikrovlnná trouba, dřez a varná deska na provizorním stole). My vytvoříme moderní kuchyňskou linku s novými spotřebiči a s dostatečnými úložnými prostory.
  • Nesladěnost a neúplnost veškerých mobiliářů. Vytvoříme komplet mobiliáře na míru, které budou navzájem designově sladěny a plně funkční.
  • Dekor laminátové podlahy – parkety přírodní dub, retro z 90. let. Vyměníme za moderní velkoformátovou plovoucí podlahu v designu světlého betonu.
  • Vstupní dveře v dekoru fólie, design i provedení v nejlevnější možné variantě. Vytvoříme nadčasové moderní vstupní dveře se skrytými zárubněmi a nejnovějším kováním.

Vrhněme se na to a vytvořme vícegenerační hezký a funkční prostor!

Rady pro diváky:

  • nebojte se nejmodernějších trendů a vývojů materiálů, které zajistí nadčasovost vašeho interiéru, ukážeme použití revolučních technologií tvorby betonového nábytku, kde na klasické MDF desce je nanesena vrstva betonové stěrky.
  • nebojte se vytvořit dominantu prostoru nebo místnosti, použít originální a dominantní nasvícení hlavních zón společenského prostoru.
  • snažte se nábytek a doplňky v prostoru, kde je umístěno více zón, uspořádat logicky a pocitově tak, aby si navzájem nepřekážely, ale naopak se doplňovaly. 
  • a rada závěrem – při tvorbě jakéhokoliv interiéru v první řadě plánovat a zase plánovat.

A jaká jsou témata tohoto dílu? Organická svítidla, která nepálí, a dá se na nich i sedět; muzeum gastronomie – od kuchyně babiček až po kuchyň budoucnosti a další praktické rady k dveřním zárubním, výběru pohovky, podlahám nebo kuchyňským obkladům

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 26. května od 18.00 na Prima family!

Související články