Jste zde

10. díl Jak se staví sen: Vznikne moderní česká koupelna s podzimním nádechem

Zdroj: Prima TV

Hypotéka – to je závazek na desítky let. Své o tom ví i rodina Kalousova, která se zadlužila na tři desetiletí. Na novou koupelnu tak zbývá jen minimum financí a nastoupit tak musí televizní designérský tým.

2. 5. 2013

Rodina Kalousových si pořídila domeček pro malou Elišku, ale také pro mladou babičku Zuzanu. Hypotéka bude na 30 let pro všechny, a to vedlo rodinu k tomu oslovit pořad Jak se staví sen. V havarijním stavu je totiž skoro všechno, ale největším kamenem úrazu je stávající koupelna. Dovedeme Kalousovým pomoci a vytvořit koupelnu snů?

Málo místa a nemoderní interiér

Interiér koupelny je stejně jako celý vnitřek domu už dávno za svým zenitem, a to jak technicky, tak esteticky. V koupelně je stará karma, malý horizontální topný žebřík, který stěží místnost vytopí. Malá,  jen 160 cm dlouhá vana a stávající obklady i dlažby malých formátů jsou dnes již samozřejmě překonané.

jak-se-stavi-sen-10-2

V takovém stavu byla koupelna před startem rekonstrukce. Zdroj: Prima TV

Budeme realizovat v podstatě vše, co si rodina přeje. Do koupelny se nám vejde dvojumyvadlo, vana o rozměrech 170 cm x 75 cm i WC mísa, i když kvůli ní bude muset být rekonstrukce trochu náročnější, hlavně co se týká rozsahu stavebních prací, ale protože s WC mísou bude koupelna funkčnější, tak to určitě za to stojí.

jak-se-stavi-sen-10-3

Málo místa a zastaralé vybavení - tak vypadá "stará" koupelna Zdroj: Prima TV

Zelené obklady nakonec nebudou

Designéři ale rodině rozmluvili zelené dlažby a obklady a raději zvolí něco nadčasového v odstínech béžové a šedobéžové, tedy spíše v podzimních barvách.

jak-se-stavi-sen-10-4

Takto vypadá výsledek - neutrální, nadčasový interiér. Zdroj: Prima TV

Na zelenou ovšem nezapomeneme a určitě se v interiéru objeví na nějakých doplňcích, jako jsou ručníky atd. Pod dvojumyvadlo umístíme atypickou skříňku, kam schováme koš na prádlo. Niku vytvoříme nad umyvadlem a schováme ji za zrcadlová dvířka, využijeme ji pak jako další úložný prostor. Určitě nezapomeneme na dostatečně nadimenzovaný topný žebřík a tyč na ručníky vedle umyvadla.

jak-se-stavi-sen-10-5

Rodina chtěla koupelnu původně zelenou - zelené jsou nakonec "jen" doplňky. Zdroj: Prima TV

Kromě toho se v desátém dílu budou řešit obkladové materiály. Podíváme se mimo jiné i na historické obklady – a to do hotelu Art Deco Imperial Hotel. A na návštěvu nás k sobě pozve designér Jan Ranný.

Nenechte si tedy ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 5. května od 18.00 na Prima family!

Související články