Jste zde

Vybíráme nové akvárium do interiéru: Co zohlednit při nákupu?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vybrat nové akvárium nebývá nejjednodušší, neboť se je nutné zaměřit na spoustu faktorů. V našem krátkém průvodci ovšem naleznete hned několik tipů, které vám nákup usnadní.

23. 9. 2015

Akvárium, nebo akvarijní set? Rozhodující jsou zkušenosti

Při výběru akvária záleží na tom, zda máte s akvaristikou již nějaké zkušenosti. Samozřejmě že ostřílení chovatelé rybiček si mohou vybrat akvárium a důležité doplňky sami. Jenže co začátečníci?

Ani ty nemusí zoufat. Aktuálně je totiž k dispozici pestrý sortiment akvarijních setů, které obsahují i osvětlení, filtraci či topení, takže je lze v podstatě okamžitě možné začít používat.

Na co se dále zaměřit před nákupem akvária?

Pokud dáte přeci jen přednost pořízení samostatného akvária a jednotlivé doplňky si chcete zakoupit zvlášť, rozhodně vám nesmí chybět moderní kvalitní technika. Na mysli máme kupříkladu akvarijní LED osvětlení.

Pořiďte si do interiéru moderní akvárium. Garantujeme vám, že tenhle program je mnohem záživnější než to, co běží v televizi.Zdroj: www.akvamex.cz

Ovšem rybičky a další živočichové toho potřebují k životu daleko více. Pořídit je tedy nutné i moderní vzduchování – viz například nabídka membránových kompresorů na Akvamex.cz. Máme pro vás ale i další tipy:

  • Nevíte, jak velké akvárium pořídit? Roli hraje počet živočichů a rostlin, jež chcete chovat, případně jeho umístění. Na dané místo se totiž musí vejít.  
  • Nezapomeňte, že akvárium plné vody něco váží, proto by mělo být umístěno na pevném podkladu. Dnes už si lze ovšem pořídit moderní akvarijní komplet i se stolkem či skříní.
  • Aby rybičky skutečně prosperovaly, budete potřebovat nejen kvalitní krmivo, ale také akvaristické potřeby jako stěrky na řasy, síťky, porodničky, odkalovače , krmítka, přípravky na úpravu vody, atd.

Tip na závěr: Máte již všechny věci doma a stále nevíte, jak začít? V tom případě si přečtěte, jak správně zprovoznit akvárium

Související články