Jste zde

Víte, jaké látky jsou nejvhodnější do interiéru? Mrkněte na oilskin nebo fleece

bavlněná látka Zdroj: www.bublakovo.cz
Kdy jindy usednout k šicímu stroji než teď, když přichází podzim a s ním nepříjemné sychravé počasí? Ušijte si třeba nové povlečení nebo povlaky na polštáře, které můžete měnit podle nálady.

23. 9. 2020

Obývací pokoj oživte novými závěsy, a pokud se chcete pustit do něčeho složitějšího, tak třeba taková peněženka nebo pelíšek pro pejska jsou tím pravým ořechovým. V článku vám představíme látky, které jsou pro tyto předměty těmi nejvhodnějšími.

Dekorační látky

Pro výzdobu svého bytu sáhněte po dekoračních látkách. Vzhledem k tomu, že se jedná o tlustší bavlněnou tkaninu vyšší gramáže v plátnové vazbě, jejich výdrž je o něco vyšší než u klasické látky. Obrovskou škálu možností, barev a vzorů nabízí e-shop Bubulakovo.cz, kde najdete kromě těchto látek i ostatní příslušenství.

Fantazii se meze nekladou, takže pokud jste se rozhodli pro šití, z těchto látek vytvoříte jak povlaky na polštáře, tak závěsy nebo tašky či peněženky.

Oilskin

Mezi další materiály vhodné pro šití dekoračních předmětů patří takzvané oilskinsbavlněné látky, které jsou ponořeny do speciální olejové lázně. Díky tomuto kroku jsou oblíbeným materiálem pro kabáty, bundy nebo klobouky. Ovšem mnoho domácích kutilů je využívá k výrobě povlaků na polštáře nebo na oblečení pro své domácí miláčky. Mezi jejich top vlastnosti patří snadná údržba.

Fleece

Tento materiál je nejvhodnější pro deky, přehozy, a dokonce i polštáře. Je velmi měkký a příjemný, takže zakrýt se fleecovou dekou je skutečným potěšením. Navíc díky jeho tepelněizolačním vlastnostem dokonale zahřeje. Využít jej můžete i jako vnitřní vrstvu kabátů a bund. Fleece je velmi oblíbenou látkou mnoha maminek – používá se od fusaků až po oblečení.

A jaký je váš oblíbený materiál, ze kterého rádi šijete? Dáváte přednost kvalitě, nebo svému oku, kdy sáhnete pouze po tom, co se vám líbí?