Jste zde

Vířivka a (infra)sauna – Pořiďte si jejich domácí varianty. Řekneme vám, co umí!

Zdroj: alexasauna.cz

Pravidelné návštěvy sauny, infrasauny, případně posezení ve vířivce, mají na náš organismus jednoznačně pozitivní vliv. A dnes už navíc není problém pořídit si do bytu i „domácí“ variantu.

29. 1. 2013

Pravidelné navštěvování sauny, infrasauny a vířivky patří k nejefektivnějším způsobům, jak si odpočinout a poskytnout regeneraci svým klubům, unaveným končetinám, bolavým zádům a všem dalším partiím těla, které to potřebují. Nicméně existují i tací, kteří milují saunování, ale nesnášejí prostředí veřejných saun. Poradíme, co s tím!

Domácí sauna – jaké má přednosti a výhody?

Chodíte rádi do sauny?  Zároveň se ale bojíte nedodržení hygienických podmínek, nelíbí se vám cena veřejných saun a tlačí vás čas? Dáváte přednost intimní atmosféře a raději byste si vychutnali příjemnou chvilku odpočinku sami nebo jen s partnerem?

Pak je pro vás ideálním řešením domácí sauna. Ta skýtá mnoho výhod. Ušetříte totiž nejen čas, ale z dlouhodobějšího hlediska také peníze. Na rozdíl od veřejně přístupných míst si můžete vychutnat relax ve vlídné atmosféře domova a nestarat se o dodržování hygieny ze stran cizích uživatelů.

sauna-1

Věděli jste, že pro umístění sauny vám stačí tři metry čtvereční? Zdroj: alexasauna.cz

Systémy určené pro domácí využívání jsou navrženy tak, aby vyhovovaly konkrétním požadavkům a dispozicím bytů a domů zákazníka – a to jak tvarem, tak i rozměry. Pro instalaci domácí sauny vlastně potřebujete jen tři metry čtvereční a odborníky, kteří váš nápad zkonzultují a zrealizují. A pak už vás čeká jen odpočinek, pohoda a klid…

Infrasauna rozhodně není klasická sauna

Infrasauna je velkým pomocníkem při nejrůznějších zdravotních obtížích zvláště u lidí, kteří nesnesou pobyt v tradiční sauně. Díky nízké provozní teplotě totiž můžete v infrasauně bez problému klidně dýchat a nechat na sebe působit její blahodárné účinky.

Infrasauna prohřívá lidské tělo efektivně a do velké hloubky. Její pravidelné používání působí příznivě na celý lidský organismus - vždyť z těla se vylučuje až třikrát větší obsah škodlivých látek - posiluje imunitní systém, pomáhá při léčbě revmatismu, artritidy, insomnie a kožních problémů.

sauna-2

Světu saun vládne občas až těžko představitelný luxus. Zdroj: alexasauny.cz

Je to efektivní rehabilitační doplněk při problémech kloubů a zad, odstraňuje ztuhlost končetin a zvyšuje celkovou fyzickou i psychickou výkonnost. Testování prokázalo, že infrasauny podporují zlepšení zdravotního stavu také u kardiaků a astmatiků.

Vířivka jako zdravotní masáž celého těla

Hydromasáž má výborné účinky nejen na celkové zdraví, ale také výrazně přispívá k zlepšení vzhledu pleti, k zmírnění celulitidy a celkové obnově pružnosti pokožky.

A vířivka nebo vířivá vana může poskytnout neodolatelný nadstandard každý den přímo v domácích podmínkách.

Člověk jen musí správně vybrat tu pravou. Zvolit může systém s vodní masáží nebo s masáží vzduchovou, takzvanu perličkovou, která působí na povrchovou tkáň těla stejně jako jemná poklepová masáž. Vzduchová masáž má výrazný vliv na činnost lymfatického systému a na krevní tlak. Některé systémy kombinují obě varianty. Záleží tedy na specifických požadavcích toho kterého zákazníka.