Jste zde

Už je známe: Trendy v bydlení v roce 2020! Pastelově zelená barva a multifunkční zařízení

obývací pokoj se šedivou stěnou a pověšeným kolem Zdroj: www.bigstockphoto.com
Druhá polovina roku 2019 je v plném proudu a my už víme, jaké trendy budou vévodit moderním domácnostem v roce 2020. Nepůjde o prapodivné a nepochopitelné výstřelky barev a vzorů nebo materiálů. Moderní domácnost bude velmi praktická.

4. 8. 2019

Barvou tedy ale můžeme směle začít, na tu jsou zvědaví všichni. Tou pro rok 2020 bude pastelově zelená, a to jak u výmalby, nábytku, doplňků nebo textilií. Pastelově zelená patří k světlejším barvám a správně použitá může opticky zvětšit i menší prostory. Navíc působí velmi svěže a na člověka má blahodárný vliv – uklidňuje, uvolňuje a navozuje i spojení s přírodou. Není proto důvod si ji do domácnosti nepustit!

Trendy přejí v roce 2020 spíše menším prostorům, které se jejich majitelům daří vkusně a prakticky zařídit. Na velké a vzdušné místnosti zkrátka spousta lidí nemá finance.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Multifunkční nábytek bude hrát prim

Čím dál víc lidí bydlí v menších bytech. Jednak jde o otázku peněz, jednak o to, že mají třeba tolik práce a zájmů, že nechtějí obhospodařovat velké prostory, ať už v bytě, nebo v domě. Oblíbenost malých bytů tedy stoupá, ale abychom v nich byli spokojení, musíme vědět, jak v nich ušetřit místo, aby bylo bydlení plnohodnotné.

Často se tedy nejspíš budeme setkávat se skládacími stoly, židlemi, které budeme moct nasázet na sebe, když na nich nebudeme sedět, nebo se stoličkami, které poslouží třeba i jako noční stolek. Nábytek budeme čím dál častěji zasouvat, aby nezabíral místo, když ho zrovna nebudeme potřebovat.

Zapomeňte na bláznivé barvy a výrazné vzory. Na prvním místě bude funkčnost.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Nebudeme tolik skladovat

Všeobecný trend je jasný. Když si zařizujeme moderní domácnost, není v ní už místo pro gramofonové desky, magnetofonové kazety, video kazety nebo cédéčka a další přežitky. Najde se snad jen na pár kousků, které si uchováváme z nostalgie. Jinak je výhodnější mít všechno na cloudu a zabrat virtuální místo, díky čemuž ponecháme volné místo ve svém bydlení.  

Když už si ale pořídíme klasickou postel nebo sedačku, budeme chtít, aby poskytovala i úložný prostor na věci, které opravdu potřebujeme a které se zase třeba nevejdou do skříně.

Právě tahle barva bude trendy v roce 2020.Zdroj: theinterioreditor.com

Tradiční rozdělení bytu padá

Že musí mít každý byt striktně oddělený obývací pokoj, ložnici a kuchyň? V moderních domácnostech už to není pravidlem. Spíš se budeme víc a víc snažit o souhru jednotlivých prvků, takže kuchyň může časem znamenat jídelní stůl a židle přímo u kuchyňské linky, zatímco obývák bude představovat útulné zákoutí s gaučem a televizí a ložnice se bude nacházet jen metr od něj, v podobě postele a možná paravanu, abychom navodili soukromí.

Protože spousta lidí pracuje z domova a očekává se, že se jejich počet bude ještě zvyšovat, je potřeba místo aspoň na malý pracovní stolek a kancelářskou židli.

Ve velkých bytech zase podle odhadů dostanou víc prostoru domácí posilovny. Osvěta totiž konečně dokázala přesvědčit dost lidí, že není jedno, co jedí, a rozhodně není jedno, jestli sedí u počítače, nebo jdou aspoň 3x týdně cvičit. Zároveň s domácí posilovnou ušetří čas, který by strávili na cestě do té klasické a pak z ní domů.

Chytrý nábytek ovládne domácnost

Tedy pokud budeme chtít. Už teď si můžeme pořídit lampičky, které nám bezdrátově dobijí telefony. Nejmenovaný výrobce matrací zase slibuje matrace se senzory, které budou monitorovat naše tělesné funkce během spánku. A dá se očekávat, že takových součástí do domácnosti bude mnohem víc.

Nejsou trendy roku 2020 už trochu děsivé