Jste zde

Urban jungle styl bydlení: Když domovu vévodí pokojovky a plameňáci

žena na urban jungle balkoně Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vneste do svého bytu kousek džungle a vytvořte si z něj místo, které je vhodné k relaxaci! Představíme vám moderní styl bydlení, který je plný života, barev a intenzivní vůně dřeva.

1. 10. 2020

Urban jungle styl je velmi oblíbený moderní způsob bydlení, který vznikl z touhy lidí po přírodě a klidu, který nám rušné město nedopřeje. Z touhy utéct do zelené oázy a z touhy odpočinout si v příjemném prostředí, kde hlavní roli hrají zelené pokojové rostliny a vévodí zelená barva

bigstock-urban-jungle-in-bright-living-277156780.jpg

urban jungle severský styl
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Prvky, které jsou pro urban jungle typické, nejlépe doplní industriální nebo třeba ničím nespoutaný boho styl. 

Čím více, tím lépe! 

Kombinace nejrůznějších zelených pokojových rostlin je naprostý základ jungle stylu. V bytě je můžete umístit úplně kamkoliv! Tvořte květinová zákoutí, naaranžujte je do skupin, postavte je na stojany i nízké skříňky, umistěte je na parapet, na podlahu, na poličky nebo je zavěste a nechte je volně viset v prostoru. 

bigstock-urban-jungle-concept-350038756.jpg

urban jungle zelená stěna
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Z jednotlivých druhů rostlin vytvářejte květinová zákoutí nebo rovnou celé zelené stěny. 

Pro jungle styl se skvěle hodí tchýnin jazyk i nejrůznější palmy, kaktusy, citrusy, fíkusy, juky, dracény, kapradiny a monstery. Mohutné liány, které se staly hlavním motivem. Rostliny prostor dokreslí a příznivě ovlivní vzduch v místnosti, který zbaví škodlivých látek. Vsadit však můžete i na umělé rostliny, které jsou díky dnešním moderním technologiím k nerozeznání od živých rostlin.

Motiv monstery vás přenese do džungle

Dekorace, které dotvářejí celkovou atmosféru, volte z přírodních materiálů a s motivy tropických rostlin a zvířat. Skvěle vypadají obrazy a tapety s motivem monstery, závěsy, přehozy a polštáře se vzory džungle i keramické kaktusy, proutěné květináče a květináče pletené z vodního hyacintu. Skvělou volbou jsou i dekorace z bambusu nebo rákosu. Například bambusová lucerna, závěsné bambusové svítidlo, nejrůznější rákosové koše či květináče. 

bigstock-small-indoor-hanging-plant-kok-353392007.jpg

kokedama jungle styl
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Kokedama, která je zavěšená v prostoru, tvoří originální a krásnou dekoraci, která se hodí do vaší městské džungle. 

Odvážnější z vás mohou interiér doplnit více intenzivními barvami v podobě růžových plameňáků nebo obrazy s motivem barevného papouška, žirafy, zebry či slona. 

Vůně dřeva vše doladí 

Nábytek zvolte z tmavého dřeva a ideálně z masivu. Takový nábytek má totiž originální a přírodní vzhled, voní po dřevě i pryskyřici a neustále se vybarvuje. S nábytkem z lamina nebo dřevotřísky, který se snaží dřevo pouze napodobit, nikdy zcela nedocílíte té pravé atmosféry.

Skvělou volbou je i nábytek vyrobený z ratanu, který je atraktivní a mnohem levnější než nábytek z masivu.