Jste zde

Tulipány do vázy! Poradíme vám, jak je efektně naaranžovat

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Tulipány na nás elegantně útočí z květinářství. Jejich sezóna je v plném proudu, proto se inspirujte našimi pěti snadnými tipy a vykouzlete si doma kytice jako od floristů. Oslavte jaro ve váze!

5. 3. 2021

Tulipán je bezesporu symbolem jara a vyzdobit si s ním interiér je povinností každého, kdo to chce mít doma příjemně jarní. Jak tedy tulipány naaranžovat?

1. Na vysoké noze 

Na tuto aranži si připravte vysokou úzkou vázu, ideálně z průhledného skla. Vyberte jednobarevné tulipány, které se vzájemně barevně doplňují (například v pastelových barvách) a stonky seřízněte ve výšce vázy tak, aby byl květ zhruba deset centimetrů nad vrškem vázy. 

2. Pruhovaná záplava 

V květinářství si vyberte tulipány jedné výrazné barvy (například oranžové nebo žluté) a k nim přiberte tulipány, které mají barevně rýhované okvětní lístky (například druh monsella nebo gavota). Vsaďte na maximálně dvě barvy, které budou v kytici společně zářit. Jako vázu můžete použít vyšší květináč bez odtoku, ideálně v bílé či neutrální barvě.

Další inspirace - jednoduchá váza se širokým hrdlem a v ní kytice tulipánů.Zdroj: www.bigstockphoto.com

3. Zimní vzpomínka

Bílé tulipány připomínají zimu i nevinnost, proto jsou oblíbenou kyticí například na svatbách. Na tuto aranži budete potřebovat bílou vázu, do které použijete tucet bílých tulipánů, větvičky eukalyptu nebo jiné podobné rostliny a nakonec několik větviček smrku či jedle. Tato netradiční kytice zaručeně vzbudí pozornost každého vašeho hosta. 

4. Elegantní jednoduchost 

Připravte si jednobarevnou širokou vázu - ideálně bílou či pastelovou, v jednoduchém tvaru bez zbytečných doplňků. Do ní si připravte tulipány v bílé, světle žluté, světle oranžové a případně růžové barvě, jejichž stonky necháte delší, takže se budou ohýbat přes okraj vázy. V tomto případě použijte raději víc tulipánů (klidně více jak dvacet), aby váza nevypadala prádzná.

Žlutá vnese do vašeho bydlení slunce.Zdroj: www.bigstockphoto.com

5. Jarní maličkosti 

Nemusíte ale kupovat velké kytice, abyste docílili zajímavého efektu. Bude bohatě stačit, pokud máte klasické bílé stojánky na vařená vejce. Nebo třeba jednoduché bílé hrnečky. Stačí koupit zhruba šest žlutých tulipánů, zastřihnout jim nakrátko stonky a spolu s lístky je naaranžovat do stojánku nebo hrnečku. Pro větší efekt mezi ně můžete vložit několik stonků bledulí nebo konvalinek.  

Tulipány můžete zkombinovat i s dalšími květinami. Na jaře se nabízejí například narcisy. Zdroj: www.bigstockphoto.com   

Nezapomeňte tulipány před aranžováním seříznout ostrým nožem a za dva až tři dny tuto proceduru zopakovat. Pravidelně jim doplňujte vodu a držte mimo přímé slunce. Takto vám mohou vydržet až dva týdny.