Jste zde

Trendy v bydlení na rok 2019: Královnou barev je korálová!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Rok 2019 už má za sebou první dva měsíce, příjemně jsme se sžili, tak je na čase podívat se na to, co bude udávat za trendy v bydlení. Pokud chcete bydlet opravdu moderně a na poslední výstřelky dáte, inspirujte se a zařizujte!

26. 2. 2019

Možná se právě chystáte naplánovat nové bydlení, pak se můžete zaměřit rovnou na trendy letošního roku, které se vám třeba budou líbit natolik, že je nebudete chtít v následujících letech měnit.

Barvám vévodí pozitivní korálová

Odborníci, kteří na každý rok stanovují nejpopulárnější barvu, berou v úvahu náladu společnosti, dění v oblasti kultury a módy a další aspekty. Zatímco loni byla na prvním místě záhadou opředená tmavě fialová, letos se dostalo na nádherně optimistickou korálovou, která prozáří a zútulní snad jakýkoli typ bydlení – na vsi i ve městě, malý byt i velký dům, klasickou i moderní domácnost.

Zatímco zbytku bytu vévodí bílá, do kuchyně podle nejnovějších trendů patří naopak tmavé barvy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Spojujme a rozdělujme

Velký vzdušný prostor už má dávno navrch nad malými a striktně oddělenými místnostmi. Nejen letos jsou in prostory, které jsou sice velké a obsáhnou víc funkčních oddílů, zato však budou jasně oddělené barvami nebo nasvícením.

Nebojte se tak spojit obývací pokoj s kuchyní a jídelním prostorem. Je to nejen praktické, ale zároveň tím místo příjemně opticky provzdušníte. Moderní kuchyňské ostrůvky můžete dneska napasovat už takřka kamkoli, a když je barevně zvýrazníte, budou lahodit očím víc, než si dokážete představit.

Jednotlivé zóny můžete odlišit nejen barvou výmalby a dekorem nábytku, ale i materiály nebo efektním nasvícením. Když jednotlivá svítidla umístíte do různých výšek, vznikne samotná zóna bez větší práce.

Pozor ale, abyste to s optickými kouzly nepřehnali – stát se to může snadno a těžko se to pak napravuje, prostor může působit spíš jako divadelní kulisy.

Bílá letí, jen ne v kuchyni

Čistá a neutrální bílá barva byla léta v útlumu, když jsme poznávali kouzlo barevné výmalby, v posledních letech se k ní ale rádi vracíme. Neplatí to však pro kuchyně, kam trendy diktují spíš tmavší barvy – a pozor – zlaté prvky! Jde hlavně o baterie a dřezy.

Trendem roku 2019 je lososová barva. Ta na vrcholu žebříčku střídá tmavě fialovou.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Dost bylo čtverců a obdélníků

Letošním trendem, který se nejspíš udrží i v dalších letech, jsou oblé tvary. Ať už půjde o sedací soupravy, stolky nebo ty nejdrobnější doplňky, vsaďte spíš na ně než na ostré linie. Oblost jako by nepasovala do moderních minimalistických bydlení, teď se na to ale začneme obecně dívat trochu jinak. Pokud máte kuchyňskou linku prodlouženou v barový pult, bez kulatého konce už nebude cool!

Je jasné, že kvůli trendům jednoho roku nebudeme měnit všechno vybavení. Oblé tvary ale můžete do bydlení vnést například zaoblenými koberečky, lampami nebo nepravidelnými liniemi na textiliích.

Bydlíte podle trendů, nebo si zařizujete domácnost na dlouho, tak, aby byla praktická a pohodlná a sloužila jako celek dlouhé roky?