Jste zde

Trápí vás špatné sny? Pořiďte si lapač snů!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Netradiční součást některých domácností je stále častována dotazy „co to je?“ a „co vám to tady visí?“. Někteří kladou otázky s neskrývaným skepticismem v hlase, jiní jsou obdivem bez sebe. Lapač snů zkrátka nikdo nenechá bez povšimnutí.

10. 12. 2020

Lapač snů je magický předmět, který se obvykle skládá z kruhu (nebo chceme-li obruče) libovolné velikosti, pírek, korálků a síťky. Lapače jsou rozdílně velké a liší i barevným provedením. A především mají svůj původ už u Indiánů, kteří věřili v jeho nadpřirozenou moc – lapač má chránit spícího ve své blízkosti před zlými sny.

Můžete věřit, ale nemusíte

Vše začalo u matky uplakaného dítěte, které trápily noční můry. Moudrá stařena poradila matce sestavit právě takový lapač snů. A co se nestalo – hned první noc spalo dítě klidně a bez jediné slzy. Jakmile se o tomto kouzlu dozvěděly i další matky, začaly pro své potomky lapače houfně vyrábět. Tak se těší oblibě dodnes, ať už v jejich moc věříme, je nám sympatická jejich myšlenka nebo se nám prostě jen líbí svým provedením.

Každá část má svůj význam

Kamínek umístěný uprostřed síťky v kruhu představuje naše já a zmíněný kruh symbolizuje svět, vesmír. Ten má ochraňovat naše já před špatnými sny. Pírka, která z kruhu visí, filtrují špatné sny a zachytávají negativní energie, které se snaží ke spícímu dostat. Energie, jež přes pírka přejdou, zachytí síťka. Ta je na celém lapači tou nejdůležitější. Vše, co projde přes kruh a pírka se totiž do síťky zachytí a spícího neohrozí. Přes síťku projdou jen příjemné sny a pozitivní energie.

Lapač snů si můžete vyrobit i ze skleněných korálků.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Důležité jsou i barvy lapačů. Často se vyskytuje červená, která znázorňuje životní energii a vitalitu, modrá, jež znamená svobodu a komunikaci, zelená – barva naděje, klidu a spojení s přírodou, oranžová – barva optimismu a pozitivního myšlení, ale i další.

Lapač snů jako nevšední doplněk do bytu

Ať už na moc, kterou Indiáni lapači snů připisovali, věříte, nebo se vám zkrátka jen líbí kruh s kamínkem, síťkou a pírky, případně jste na vážkách a chcete zjistit, kde je vlastně pravda, lapač snů v bytě nikdy neuškodí. Tedy v případě, že výrazně nekoliduje s provedením vašeho bydlení – umíme si jistě všichni představit vysoce moderní byt, v němž by lapač působil při nejmenším nepatřičně.

Pokud lapač samotný projde přes celkovou výbavu a provedení vašeho bytu, zaměřte se na samotnou ložnici. Měl by viset právě tam, konkrétně nad postelí, ideálně nad hlavou. V těchto místech bude jeho moc nejúčinnější. Jestliže však lapač chápete jen jako běžný doplněk pro zpestření, můžete ho samozřejmě umístit i jinam – na zeď nebo do okna, a to nejen v ložnici.

Lapač snů by měl viset v čele postele, aby zachytával noční můry, ale je i krásným doplňkem, který můžeet zavěsit kamkoli.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Barvu si vybírejte nejen podle toho, jaká se vám líbí a jak k vám promlouvá její symbolika. Dbejte na to, aby lapač nepůsobil rušivě, přizpůsobte jeho vzhled barvám v místnosti, kam jej chcete umístit.

Ochrání vás před nejen před zlými sny

Někteří lidé věří, že lapač snů je ochrání obecně před zlem a negativní energií, proto často lapače nevěší jen do ložnice, ale i do obývacího pokoje. Velmi pěkně a originálně vypadá lapač zavěšený v okně, což je jedno z míst, odkud se do naší domácnosti mohou různorodé energie dostávat. Jiní zase malé lapače nosí jako talisman stále při sobě.

Jak jsme ale řekli – není potřeba v jeho moc věřit. Pokud se nám lapač jako předmět, doplněk líbí, nikdy jím nic nezkazíme, pokud se nám do bytu alespoň trochu hodí. I jeho vzhled si můžeme sami určit – buď výběrem v obchodě, nebo jeho sestavením. Běžně se dnes prodávají sady k tomu určené, takže jeho výrobou můžete ještě vnést do bytu kousek sebe samotných.