Jste zde

Svítidla od QisDESIGN: Když se tvůrci inspirují jógou, nebo kružítkem!

Zdroj: qisdesign.cz

Stolní lampa, jejíž tvar je inspirovaný jógou a která zároveň díky LED technologii neuvěřitelně šetří energii. Nebo svítidlo, které je uměleckým dílem. Seznamte se s novinkami značky QisDESIGN.

14. 10. 2013

QisDESIGN, luxusní designová značka svítidel, řídící se heslem „Imagine Another Possibility“ („Představte si další možnost“), oznámila další inovace v oblasti LED osvětlení a představila dvě nová stolní svítidla. Compasso Light je inspirováno geometrickým nástrojem. Představuje smysluplné, interaktivní a personalizované umělecké dílo tvořené hodnotnými materiály. Hatha Light je naproti tomu inspirováno nejstarším světově známým fyzickým a mentálním cvičením pro harmonizaci těla a duše, Hatha jógou - vyvážením síly
a ohebnosti.

Hatha Light – v hlavní roli jóga

Opravdová reprezentace harmonie, rovnováhy a síly, to je LED svítidlo Hatha Light. Vypadá skvěle a je praktické pro mnoho aktivit, od čtení, psaní až po designování nasvícení prostoru. Její gumové tělo s kovovou kostrou je pružné a ohebné v libovolném směru. Dotykem povrch navodí pocit kůže. Kombinace pryže a kovu potvrzuje libozvučnou filozofii designu „Dynamic stillness“ („Dynamický klid“), který poskytne světlo každému uživateli, ať se jedná o kancelář profesionálů, návrháře nebo domácí interiér. 

qisdesign

Hatha Light Zdroj: qisdesign.cz

A co víc, tato stolní lampa je vysoce energeticky efektivní.  Vysoce účinné LED diody, design čoček a podpora celosvětově patentovaných nejmodernějších technologií osvětlení, přináší rovnoměrné světlo s dostatečnou intenzitou 1200 luxů při spotřebě pouhých 6 W.

Compasso Light – světlo všude okolo nás

Druhou novinkou je LED svítidlo Compasso Light. Ukázka rovnováhy rozumu a citu, kterou vidíme napříč všemi QisDESIGN produkty. Tvořena přímkami, oblouky a kruhy s ovládáním jako kružítko. Toto luxusní nastavitelné LED svítidlo je navrženo tak, aby zvýšilo prestiž pracovního prostoru vysokých manažerů a vedoucích pracovníků, stejně tak jako interiérových designerů
a architektů.

qisdesign

Compasso Light Zdroj: qisdesign.cz

Kombinované tvary stvořeny filozofií „Light is All Around“ („Světlo všude kolem nás“) zahrnují flexibilní silikonový oblouk, kulatou základnu ze slitiny zinku a nastavitelnou otočnou lampu v prostoru 360 stupňů.  Dvě hliníková ramena a speciální kovová kluzná dráha na jednom z nich, která je ukotvena v pružině s konstantním pružícím úsilím, umožňujícím flexibilní nastavení úhlu osvětlení při zachování rovnováhy lampy. Návrhářům se podařilo skloubit dohromady tvrdé a měkké, přímky a oblouky do funkčního tvaru. Optika svítidla vytváří příjemné homogenní světlo s měkkými stíny doplněné o dotykový stmívač. Compasso Light má vysokou intenzitu světla 1500 luxů při spotřebě jen 12 W.

Stolní lampy Compasso Light a Hatha Light jsou pro evropský trh k dispozici od září 2013.

Související články