Jste zde

Střešní krytiny – správný výběr pro váš rodinný dům

Zdroj:
V naší nabídce prodejců najdete velký výběr střešních krytin. Zde je shrnutí podstatných údajů, které jsou potřeba při vybírání správného pokrytí střechy.

2. 7. 2019

Pálené střešní tašky

Pálené střešní tašky jsou jednou z nejrozšířenějších a nejstarších typů krytin. Přináší s sebou dlouhodobou historii a klasický estetický vzhled, který je neodlučitelnou součástí každého rodinného domu. Pálená střešní taška je synonymum kvality, která vydrží a zaručí vám stálost střechy. Pálená taška je odolná vůči UV záření, barva vám tedy vydrží skutečně celý život.

Na mech na střeše můžete ihned zapomenout, pálené tašky Tondach i pálené střešní tašky BMI Bramac jsou chemicky ošetřené, tudíž jsou naprosto bezúdržbové. Pokud chcete lesklou střechu, pak jsou pro vás glazurované tašky správnou volbou. Na výběr jsou k dispozici ale i matné tašky. Další důležitou předností pálených střešních tašek je ekologičnost, jsou totiž vyráběny z přírodního materiálu, keramické hlíny.

Betonové tašky jako vhodná levnější varianta

Betonové tašky se vzhledově podobají taškám páleným, tím pádem jsou vhodné i pro starší stavby. Také díky faktu, že pokládka betonových tašek je jednoduší. A pokud přemýšlíte o výměně střechy, je možné použít váš starý krov. Výhodou betonových tašek je velká škála dostupných barev. Stejně jako u pálených tašek jsou zde na výběr matné i lesklé střešní tašky.

I tyto betonové tašky jsou chemicky ošetřené, aby nedocházelo k poškození, například  krupobitím. Betonové tašky jsou opravdu extrémně bytelné a odolné.

Bitumenové střešní krytiny

Bitumenové krytiny jsou z velké části asfaltové šindele, které mají mnoho využití. Jsou skvělou volbou, pokud hledáte ekonomičtější způsob pokrytí střechy. Nabízí snadnou a časově nenáročnou montáž a velmi nízkou hmotnost oproti betonovým a páleným taškám.

Bitumenová krytina se skvěle hodí na stavby se složitými tvary, protože je velmi tvárná. I přes tyto vlastnosti ale neztrácí na odolnosti vůči povětrnostním vlivům ani výdrž. A krytiny od společnosti ISOLA mají záruku až 20 let. Hlavním plusem tohoto typu zastřešení je určitě velmi velká variabilita nabídky a možnosti užití, vybere si opravdu každý.

Plastová střešní krytina

Plastové krytiny jsou v této době na vzestupu popularity. Hlavní myšlenkou plastové střechy je napodobení klasických střech (pálené tašky, betonové tašky). Tyto krytiny se využívají především v prostorách, jako jsou pergoly nebo garáže. Jsou velmi ekonomické a snadné na pokládku díky jejich malé hmotnosti. Nevýhodou je slabá odolnost vůči UV záření. EUREKO nabízí velmi povedenou plastovou napodobeninu břidlice a jiné napodobeniny dřeva. Zatímco LANIPLAST nabízí vlnité a trapézové krytiny.

Rozdělení vhodných střešních krytin podle sklonu střechy:

  • Pálená taška - pro střechy s minimálním sklonem 22° a více.
  • Betonová taška - pro střechy s minimálním sklonem 17° a více.
  • Vláknocementová krytina - pro střechy s minimálním sklonem 15° a více.
  • Asfaltový šindel - pro střechy s minimálním sklonem 7° a více.
  • Plechová krytina - pro střechy s minimálním sklonem 5° a více.
  • Bitumenová krytina - pro střechy s minimálním sklonem 5° a více.

Autor: Inzertní sdělení

Související články