Jste zde

Stavíte, nebo renovujete? Pak hlavně vsaďte na kvalitní materiály!

Zdroj: stavbaonline.cz

Při stavbě či rekonstrukci hrají prim kvalitní materiály, bez nichž to nejde. Ty lze v současné době pořídit v mnoha variantách, což vám sice dává na výběr, ale znesnadňuje to orientaci. Pojďme se tedy na některé stavební materiály podívat blíže.

28. 11. 2013

Pokud se aktuálně také chystáte na jakoukoli stavební činnost, stavebniny i kvalitní nářadí vám nesmějí chybět. Nejenže si totiž usnadníte práci, ale zároveň dosáhnete výtečných výsledků. Nemá proto smysl šetřit za každou cenu, nicméně platí, že i špičkové výrobky lze koupit levně.

  • Stavební desky můžete použít jak v interiéru, tak v exteriéru. Velice kvalitní jsou kupříkladu OSB desky (viz tady), které lze využít mnoha způsoby, přičemž se jedná o nejpoužívanější stavební desky na trhu. Oblíbené jsou ovšem rovněž sádrokartonové desky.
  • Pokud sháníte tepelnou izolaci, velice vhodnou variantu představuje fasádní polystyren, což je ideální izolant pro zateplení fasád. Navíc dnes můžete nalézt fasádní polystyren v mnoha variantách.
  • Co se týče vhodné střešní krytiny, v úvahu nepochybně připadají pálené tašky, asfaltové šindele anebo plechová krytina. Ta je mimochodem velmi odolná proti silnému větru. 
  • V oblasti stavebního řeziva vynikají kupříkladu KVH hranoly, které lze použít pro dřevostavby, ale využijete je i při stavbě pergol, altánů a dalších konstrukcí na zahradě. 
  • Stavební výplně jsou ideální variantou k tomu, abyste v domácnosti ušetřili místo. Patří sem např. stavební pouzdra pro zasouvání dveří do zdiva, jakož i půdní schody, které lze „schovat“ ve stropní konstrukci.
  • Žádná stavba či rekonstrukce se samozřejmě neobejde bez kvalitního ručního nářadí. Moderními výrobky jsou zejména vibrační brusky, s nimiž dosáhnete snadno výtečných výsledků. Ty, stejně jako všechny výše zmíněné a další produkty přitom naleznete na Stavbaonline.cz, a to za zajímavé ceny.

Související články