Jste zde

Sálavé teplo z akumulačního krbu: Ekologické a úsporné topení

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Potřebujete-li mít v domě teplo, určitě uvažujete o tepelném zdroji, který by nezatěžoval životní prostředí, byl zdravý a zároveň maximálně úsporný. Tyto požadavky výborně splňuje sálavé teplo.

24. 2. 2016

Ideální vytápění (nejen) pro nízkoenergetické domy

Když vybíráte topení do domu, právě sálavé a akumulační krbové vložky mohou být správnou volbou. Dokážou totiž vyhřát místnosti stejnoměrně.

Klasická kamna mají tu nectnost, že se hodně rozpálí. Není možné k nim přijít blíže, protože vydávají příliš velký žár. Ovšem k popisovanému typu akumulační krbové vložky se přiblížit můžete.

Výhodou je, že díky unikátnímu systému FLAMenergy od společnosti Flamen se zařízení hodí i pro vytápění nízkoenergetických domů. Proč? Protože díky kombinaci krbové vložky a její akumulační obestavby se dá docílit výkonu nižšího než 2 kW. Místnost není přetopená a teplo z krbu se uvolňuje postupně během několika hodin. V konečném důsledku je takový způsob vytápění i velmi úsporný.

Zdravé prostředí i pro alergiky

Další vynikající vlastností těchto krbových vložek je, že akumulované teplo nevíří do místnosti prach. Proto se velmi dobře hodí tam, kde bydlí astmatici, alergici nebo lidé náchylní k chorobám horních cest dýchacích.

Společnost Flamen.cz nabízí topení, které plně vyhovuje parametrům zdravého životního stylu i snaze o maximální úspory. Zájemci mohou vybírat z akumulačních krbových vložek KAPPA AKU a BETA AKU.

Každý z těchto typů má tři různá provedení podle typu prosklení, které může být čelní, nebo rohové pravé či levé. Vždy má dvojité prosklení pro vyšší účinnost spalování a lepší emise. KAPPA AKU nabízí výkon 4 až 13 kW a účinnost 85 %, BETA AKU  výkon 2 až 8 kW a účinnost 82 %.

Související články