Jste zde

Rozšířená realita vám hravě pomůže s výběrem pergoly

Sunsystem - aplikace na výběr pergoly Zdroj: Sun System
Léto 2020 už chcete trávit ve stínu pod pergolou? Pak je tu pro vás příjemná novinka. Různé typy pergol si s SUNSYSTEM aplikací můžete jednoduše vyzkoušet pomocí rozšířené reality v telefonu.

17. 2. 2020

Rozšířená realita je dnes trendem, který se promítá do různých oblastí našeho života. Pomocí ní a mobilního telefonu si můžeme vyzkoušet různé odstíny rtěnek, nechat se vést s Live View od Googlu či si v IKEA aplikaci plánovat novou podobu našich domovů. Pomocí aplikací s rozšířenou realitou se tak prostě může stát mnohé na chvíli pravdou. Jsou to takové brýle, díky kterým vidíme do budoucnosti. Vidíme to, co není, ale mohlo by být. No není to skvělé? 

Jak je to s těmi realitami?

Zatímco virtuální realita vás vezme na místa, která existují jen ve fantazii jejích tvůrců, rozšířená realita (AR aplikace) pracuje se skutečným světem. Umí zasadit grafické objekty, texty a další záležitosti přímo na váš obličej, do vaší ulice či přímo na váš pozemek. Stačí, když pomocí kamery v chytrém zařízení nasnímáte reálný obraz.

Speciální AR aplikace totiž umí detekovat snímanou scénu například pomocí záchytných bodů – markerů. V případě, že ji používáte na mobilním telefonu, umí často detekovat také orientaci a umístění kamery telefonu v prostoru. Na základě těchto dat pak aplikace na displeji telefonu umístí do reálného prostředí a v reálném čase určitý objekt, případně provede jinou z naprogramovaných akcí.

Výběr pergoly nebyl nikdy snazší

S šikovnou AR aplikací pak přišla na český trh společnost Sun System, která platí za největšího prodejce hliníkových pergol v České republice. A díky jejich nové aplikaci můžete zjistit, zda se vám na vybrané místo v exteriéru bude hodit moderní hliníková pergola, jaké rozměry budou dostatečné a jak bude daný model na vaší terase či v zahradě vlastně působit.

Jednoduchá pergola LEGEND bude pro tento prostor to pravé.Zdroj: Sun System

Vyberte si v aplikaci kvalitní bezúdržbovou pergolu

Aplikace Sun System vám poskytne výběr hned z několika moderních hliníkových pergol, které jsou zcela bezúdržbové. Následně vás vyzve k volbě rozměrů daného modelu pergoly a také barevného provedení. 

Nasnímejte místo, kde by měla pergola stát. Na displeji se pak pergola za chvíli objeví. Tak jako na této fotce, kde se zkouší model bioklimatické pergoly PLACEO.Zdroj: Sun System

Zdroj: Sun System

Aplikace vám umožní vyzkoušet si i benefity, které různé modely pergol přináší. Například na těchto fotografiích se pomocí aplikace zkouší, jak bude v prostoru působit posuvná střecha oblíbené hliníkové pergoly EVA. Zdroj: Sun System

O Sun System aplikaci v kostce

•    Aplikace, kde si 3D pergolu zasadíte v rozšířené realitě do jakéhokoliv místa ve vašem exteriéru;
•    aplikace Sun System je k dispozici pro iOs 11.0 a novější (kompatibilní se zařízením iPhone, iPad a iPod touch);
•    aplikace Sun System je k dispozici také pro mobilní telefony a tablety Android, kdy aplikace vyžaduje Android 4.4 a vyšší;
•    je zcela ZDARMA;
•    obsahuje různé modely pergol;
•    můžete si zvolit rozměry a barvu zvolené pergoly;
•    díky ní si vyzkoušíte i zvláštnosti jednotlivých druhů pergol (například posuvnou střechu pergoly EVA či naklápěcí lamely bioklimatické pergoly PLACEO).

Jak si AR aplikaci Sun System stáhnout? 

Jednoduše a zcela zdarma v Google Play a App Store

Vše bude k vidění na Stavebním veletrhu Brno 2020

Chcete se podívat na pergoly, které jsou k vyzkoušení v aplikaci? Pokud uvidíte pergoly v životní velikosti a následně si je vyzkoušíte ve vašem exteriéru pomocí SUNSYSTEM aplikace, pak už skutečně nemůžete šlápnout vedle. Získáte zcela jasnou představu, jaká pergola je pro vás ta pravá.

Tým Sun System vás rád přivítá na jejich stánku v rámci Stavebního veletrhu Brno, který proběhne od 26. do 29. února 2020, a posílá vám vstupenky zdarma. Návod, jak si je stáhnout, naleznete ZDE.


 

Autor: redakce

Související články