Jste zde

Plastová okna – výhody a nevýhody

Zdroj: Dan De Luca (Flickr, licence CC BY 2.0)

Uvažujete o pořízení plastových oken? Stále však nejste pevně rozhodnuti? Nová okna z plastu jsou skutečně kvalitní, na druhou stranu by se jistě našlo i několik nevýhod.

26. 3. 2014

Výhody plastových oken

Jednoznačně největší výhodou plastových oken jsou jejich tepelně-izolační vlastnosti. Pokud tedy chcete snížit účty za energie a zároveň si dopřát více klidu bez enormního hluku z ulice, jedná se o velmi vhodnou variantu. Za plastová okna navíc rozhodně neutratíte vysoké částky, což samozřejmě lze brát jako další velké pozitivum. A mnohé lidi jistě potěší i velice snadná údržba, takže se o tato okna nebudete muset nijak zvlášť starat.

Doporučujeme: prohlédněte si nabídku plastových oken e-shopu Oknaplastik.cz.

Nevýhody plastových oken

Samozřejmě že dokonalý výrobek v podstatě neexistuje a na všem se dají nalézt větší či menší "mouchy". Co se týče plastových oken, tak lze jmenovat vyšší ekologickou náročnost a kratší životnost (cca 50 let). V těchto oblastech zkrátka dominují dřevěné okna, která ovšem zase nemají tak dokonalé izolační vlastnosti, jsou dražší a rovněž poměrně náročná na údržbu. Je tedy dobré zvážit všechna pro a proti, případně se obrátit odborníky.

Vchodové dveře z plastu

Na závěr se ještě v krátkosti zastavme u vchodových dveří. V mnohých ohledech platí to, co u oken, navíc by ovšem měly být takové dveře vysoce odolné, aby chránily proti nezvaným hostům. K tomu může v každém případě výrazně dopomoci masivní vyztužení profilů a rohových svarů a v neposlední řadě také špičkové uzavírací mechanizmy. Rozhodně tedy při jejich nákupu nepodceňujte tyto faktory, ačkoli též vchodové dveře by Vám samozřejmě měly vyhovovat z estetického hlediska.

Dobrý den, dobře napsaný článek. Snadná údržba i cena jsou důvody, proč lidé volí právě plastová okna. I přesto je to ale investice, která chceme, aby se nám vyplatila. Proto je dobré při výběru sledovat několik parametrů, aby naše investice nepřišla vniveč. Pokud chcete kvalitní okna, žádejte plastový profil třídy "A". Je nejtlustší, a proto je vyroben z nejvíce materiálu. Okna z prvoplastu lépe drží ve sváru, a jsou proto pevnější. Vždy chtějte znát původ oken. Na našem trhu se objevují překupníci, kteří s výrobou oken nemají nic společného a pak logicky nemohou ručit za jejich kvalitu. Vždy si všechny tyto parametry nechte uvést do kupní smlouvy, ať vás nikdo nemůže ošidit.

Související články