Jste zde

Obraz jako designový skvost: Poradíme vám, jaký vybrat!

Zdroj: www.ledobrazy.cz
Pomocí obrazů si své interiéry zdobili lidé už před staletími. V interiérech se obrazy objevují i dnes – a zvláště v posledních letech zažívají boom. Víte, jak vybrat ten správný – tedy takový, který váš interiér povýší o několik stupňů výš?

22. 12. 2014

Dnešní trh nabízí stovky a stovky variant. Což je na jednu stranu skvělé, na stranu druhou je ale pro někoho obtížné vyznat se v nich a zvolit tu správnou. Proto jste si pro vás připravili několik tipů, podle kterých obrazy vybírat.

Předně – obrazy jsou tradiční dekorací interiéru a na celkový vzhled a charakter vašeho domova mají značný vliv. Proto je výběr nutné pořádně promyslet.

Nejdůležitější jsou velikost, motiv a barva

Při výběru obrazu byste se měli soustředit na základní parametry – a těmi jsou velikost, motiv a dominantní barva.

Pokud jste spíše na klasiku, můžete vsadit na reprodukci díla nějakého slavného mistra. Na obrázku například Edgar Degas.Zdroj: Edgar Degas, Public Domain Image

Dřívější zvyk pověsit jeden velký obraz do obývacího pokoje tak, aby byl jeho zcela dominantní dekorací, se už příliš nepoužívá. Současné trendy nahrávají spíše menším obrazům, které dotvoří atmosféru bytu, nebudou jí však dominovat. Postavit efekt na jednom dominantním obrazu je samozřejmě možné, ale hodí se to spíše do velkých interiérů. Pokud byste takový obraz pověsili do menšího obývacího pokoje, můžete si být jisti, že se v jeho důsledku pokoj ještě opticky zmenší.

Nad motivem přemýšlejte delší dobu

Na trhu existuje nepřeberné množství motivů. Jak tedy vybrat ten pravý? V tomto případě byste neměli dát na první dojem a sáhnout po obraze, jehož motiv vás na první pohled zaujme. Naopak byste si měli motiv pečlivě rozmyslet a nechat jej na sebe působit delší dobu. Může se totiž stát, že se vám obraz po několika minutách okouká.

Koření je ideální motiv do kuchyně.Zdroj: www.ledobrazy.cz

Snažte se zvolit motiv, který je pro vás příjemný a inspirativní. Můžete například zvolit obrazy na plátně s fotografiemi exotických míst. Pokud jste milovník přírody, tak jistě nešlápnete vedle výběrem motivů přírodních scenérií. Do kuchyně se například doporučují motivy s ovocem, kořením či například fotografie kávy.

Pozor, barva má vliv na psychiku!

Nejen velikost a motiv, ale rovněž dominantní barva obrazu je při výběru stěžejní. Barva by měla samozřejmě v prvé řadě ladit s prostředím, do kterého obraz zasadíte. Na paměti byste však měli mít také vliv barev na vaši psychiku. Barvy jsou totiž schopny v nás vyvolávat určité emoce a nálady.

Kupříkladu červená v nás probouzí vášeň i agresivitu, proto se hodí do ložnic. Naopak zelená je barvou harmonie a zklidnění a je tedy velmi vhodná pro obývací pokoje. Žlutá a oranžová jsou barvy kreativity a štěstí – potlačují deprese a probouzí v nás dobrou náladu a radost ze života. Jedná se tedy o velice univerzální barvy, které můžete použít v podstatě v jakékoliv místnosti.

LED obrazy jsou efektním doplňkem do jakéhokoli interiéru.Zdroj: www.ledobrazy.cz

Nebojte se experimentovat

Nemusíte se vždy držet tradičních způsobů dekorování. Nebojte se v sobě probudit kreativitu a tak trochu popustit uzdu svojí fantazie. Kromě klasických jednodílných obrazů můžete vybírat z řady netradičních variant. Příkladem jsou v poslední době velmi oblíbené vícedílné obrazy. Ty mívají sice klasické motivy, jako jsou například květiny či příroda, ovšem právě jejich rozdělení je v interiéru stylové.

A pokud se skutečně nebojíte experimentovat, pak se můžete poohlédnout po svítících LED obrazech. Jedná se o naprostou novinku na českém trhu. LED obrazy jsou klasické obrazy na plátně, které jsou v určitých místech pomocí speciálně umístěných LED diod podsvícené. Dodají tedy večernímu interiéru atmosféru, kterou běžný obraz nezaručí.

Zároveň působí velice stylově a designově a můžete si být jisti, že všemu interiéru dodají skutečně nevšední atmosféru.