Jste zde

Nákup jídelní židličky. Tipy pro všechny rodiče!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Ač se rodiče především soustředí na nákup vhodného dětského kočárku či postýlky, neméně důležité je věnovat pozornost výběru jídelní židličky. Obzvlášť dnes, kdy si je možné pořídit celou řadu variant.

23. 9. 2015

Vzhledem k tomu, že je v současné době možné vybavit dětský pokoj nepřeberným množstvím více či méně kvalitního nábytku, je nezbytné postupovat obezřetně, což platí i pro dětské židličky. Rovněž ty existují v řadě variant, o čemž se ostatně můžete sama přesvědčit v nabídce jídelních židliček na Pinkorblue.cz.

Jak vybrat jídelní židličku, aby seděla?

Co se týče materiálu, konstrukce z plastu i ze dřeva mají svá pozitiva. První je snadno udržovatelná, druhá je zase pevnější. A mezi oběma druhy lze nalézt skutečně kvalitní kousky.

Při nákupu zohledněte i rozměry, která by měly odpovídat velikosti vašeho potomka. Na druhou stranu si je možné zakoupit také rostoucí židličky, s nimiž vůbec nevadí, že děti rostou jako z vody. Výhodou je rovněž nastavitelný pultík a sedátko, které holkám a klukům umožnuje i krátké zdřímnutí.

Pořiďte pro svého potomka stoličku do kuchyně nebo do jídelny.Zdroj: www.pinkorblue.cz

Navíc si je možné pořídit i jídelní židličky s kolečky, které usnadňují manipulaci, a dokonce i cestovní varianty, jež lze snadno a rychle složit a vzít s sebou na dovolenou, výlet či návštěvu.

Zaměřte se především na bezpečnost a stabilitu!

To nejdůležitější jsme si nechali na závěr – jídelní židlička musí být maximálně bezpečná! Jak to ale poznat? Především se přesvědčte, zda daný výrobek splňuje normu EN 14988. Teprve pak budete mít jistotu, že vyhovuje bezpečnostním požadavkům Evropské unie na dětské vysoké židle.

Vždy je navíc nutné používat pásy a být v blízkosti dítěte. Židlička by také měla být stabilní, tedy vždy stát rovnoměrně na všech opěrných bodech. A doplňme, že její používání je vhodné až od doby, kdy děti umí sedět!

Související články