Jste zde

Kam s tím? S úsporou místa v malém bytě pomůže osobní sklad

osobní skladová kóje Zdroj: perfectstorage.cz
Ne všichni mají v současné relativně složité době to štěstí, že spokojeně bydlí ve velkých rodinných domech, kde jsou prakticky neomezené úložné prostory.

19. 12. 2022

Někteří lidé si však spíše užívají bydlení v panelákových bytech, kde se nemusí starat o zahrádku nebo o nemovitost jako takovou. V tom případě je osobní sklad dobré řešení.

Žití v malém bytě má však jednu obrovskou nevýhodou, a tou je nedostatek úložných prostor. Pokud tedy rádi sbíráte nebo schraňujete věci, můžete narazit na dost zásadní problém.

Máte přebytečné věci?

Pokud patříte mezi relativně vysoké procento obyvatel, které se nedokáže snadno zbavovat přebytečných věcí, pak v malém bytě brzy narazíte na problém. Všem vám je asi jasné, že byt v paneláku opravdu není nafukovací, takže jednoho krásného dne vám dojdou veškeré volné úložné prostory. Taková situace není příliš záviděníhodná, protože najednou se v bytě nemůžete ani hnout, neboť se v něm nachází velké množství zbytečných věcí.

Typickým příkladem je lyžařské vybavení, které 9 měsíců v roce nepoužijete, takže je naprosto zbytečné jejich umístění do bytu. Obdobně je tomu se zimním oblečením nebo vyřazenými hračkami po dětech, které vám je líto vyhodit. Nechcete-li je darovat například dětem do dětského domova nebo je prostřednictvím nadací předat potřebným, začnete asi přemýšlet nad jejich případným uskladněním.

Zapomeňte na bytový sklep

Drtivou většinu z vás pravděpodobně napadne uskladnit všechny nepotřebné věci z bytu do panelákového sklepa. Na první pohled se to může zdát jako docela dobrý nápad, ovšem opak je pravdou. Sklepní prostory panelových domů, z nichž většina byla postavena před více než 30 lety, už mají nejlepší časy dávno za sebou. Nejenom, že se v nich nahází velké množství prachu, ale v některých z nich budete bojovat i s hlodavci nebo dokonce se zloději. Do takto rizikového prostředí asi nechcete uložit drahé lyže společně s teplou lyžařskou bundou, a určitě sem nechcete uložit ani vyřazené hračky nebo oblečení.

Výhody skladové kóje

Daleko lepší možnost představuje pronájem skladovací kóje. Tato služba je na českém trhu relativně nová, ovšem i tak si za krátkou dobu získala velké množství příznivců. Není se čemu divit, protože najednou máte k dispozici osobní skladovací prostor s vynikajícím zabezpečením, který se nachází v čistém a moderním prostředí.

Veškeré kóje jsou sledovány moderním kamerovým systémem, a navíc celý skladovací prostor kontroluje ochranka. Každá kóje je opatřena také vlastním zámkem, takže máte jistotu, že se k vašim věcem nikdo nedostane. Obrovskou výhodou je možnost dlouhodobého skladování, kdy zde můžete uložit věci i na několik měsíců.

Kdy se k věcem dostanete?

Doba uložení věcí do osobní skladové kóje je pouze na vás. Za finanční poplatek si totiž pronajímáte celou skladovací kóji, a to na dobu od 1 měsíce, až na několik let. Jedná se tedy o ideální možnost uložení nepotřebných věcí, které by se vám jednoho dne mohly hodit, ale nemáte prostor je skladovat v bytě.

Samozřejmostí je možnost vyzvednutí vašich věcí 24 hodin denně 7 dní v týdnu. To je umožněno díky propracovanému systému zabezpečení, kdy obdržíte jedinečný přístupový kód, jímž se budete na příslušných místech prokazovat.

Kolik pronájem kóje stojí?

Nic na světě pochopitelně není zadarmo, takže počítejte s tím, že i pronájem osobních skladů něco stojí. Nejedná se ovšem o likvidační částky. Vždy pochopitelně závisí na velikosti pronajatého skladovacího prostoru, nicméně za nejmenší sklady platíte přibližně 700 Kč měsíčně. Chcete-li se o cenové politice nebo dostupných velikostech osobních skladů dozvědět víc, pak neváhejte zaslat jejich provozovateli nezávaznou poptávku prostřednictvím webových stránek.

Přestaňte nepotřebné věci hromadit v bytě a raději je přesuňte do moderních osobních skladových kójí, kde budou vaše předměty v bezpečí, a přitom k nim máte neustálý přístup.

Související články