Jste zde

Jaké funkce mají nejmodernější krbové vložky?

krbové vložky PR Zdroj: borzywoj / stock.adobe.com
Každým rokem se ve světě ukazují nové a nové technologické pokroky. A krby nejsou výjimkou. Obzvláště okolo krbových vložek se toho za poslední roky odehrálo opravdu hodně.

19. 2. 2024

Ať už jde o ekonomickou nebo ekologickou stránku, v dnešním článku se podíváme na to, co nám mohou nabídnout.

Vyšší efektivita

Moderní materiály mohou výrazně zvýšit termální účinnost. Příkladem taková keramická a šamotová vložka může nahromaděnou teplotu postupně uvolňovat do prostoru, což umožňuje dlouhotrvající a rovnoměrné zahřívání. Tím můžeme snížit spotřebu paliva a ušetřit tak spoustu peněz za dřevo, plyn nebo palety. Navíc je to ekologické, protože omezujete emise!

Přidání inteligentních technologií

Po přečtení tohoto odstavce už nikdy nebudete chtít obyčejné, raději zvolíte účinné krbové vložky. Ty aktuální totiž mohou být vybaveny Wi-Fi moduly, které umožňují jejich ovládání prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. To nabízí možnost nastavovat teplotu, sledovat spotřebu paliva, nebo dokonce zapínat a vypínat krb na dálku.

Vysoký důraz na bezpečnost

Ani zde se vývoj nezastavil, jelikož naše zdraví by měla být priorita. Dnes se setkáme se velmi propracovanými zabudovanými systémy, které monitorují úniky plynu (pokud máte plynový ohřívač), přetlak v komoře a teplotu celkově. V případě detekce nebezpečné situace mohou automaticky zamezit přísunu paliva a upozornit majitele na jeho chytré mobilní zařízení.

A samozřejmě vyšší energetická účinnost

Obzvláště v dnešní době, kdy jsou energie drahé je tato vlastnost velmi důležitá. Proto je také na ni brát velký důraz. Díky optimalizaci spalovacích procesů a lepší izolaci dosahují moderní krbové vložky vysoké účinnosti přeměny paliva na teplo, čím my jako spotřebitelé šetříme za vytápění.