Jste zde

Jak vypadá zdravé a úsporné topení? My to víme!

Zdroj: www.flamen.cz
Nároky na bydlení v posledních letech stoupají. Lidé už většinou nemají chuť bydlet v nějaké provizoriu i za cenu vyšších nákladů. A výjimkou není ani topení.

17. 5. 2017

Protože lidé ve svém bytě tráví velkou část svého života, chtějí, aby standardy bytu či domu plně odpovídaly moderní době a navíc byly ekologické a úsporné

Ekologické teplo není z říše sci-fi

Velká část lidí, kteří investují do nových domů a bytů, hledá zároveň také optimální způsob topení. Měřítkem je, aby topidlo produkovalo velké množství zdravotně nezávadného tepla, bylo, pokud možno, šetrné ke svému okolí, vyrobené z přírodních materiálů a zároveň maximálně úsporné. Jakkoli byly tyto požadavky všechny najednou v minulosti velmi obtížně splnitelné, dnes už je to naštěstí úplně jinak. 

Žádat současně ekologické, úsporné a zdravé vytápění, které by bohatě pokrylo potřeby velkého bytu či domu, už dávno není požadavkem z říše sci-fi. Naopak. Existují sálavé a akumulační krbové vložky, které uspokojí i velmi náročné obyvatele domů a bytů. Poskytnou jim dostatek zdravého a čistého tepla v požadovaném množství v čase, který potřebují. 

Zdroj: www.flamen.cz

Topení přinese úspory do rodinné kasy

Díky kombinaci krbové vložky a akumulační obestavby se dá výkon krbu velmi účinně regulovat. Nemusíte proto topidlo roztápět naplno, jednoduše si podle potřeby snížíte výkon. Využití tohoto způsobu vytápění vám tudíž zároveň přinese i nemalé úspory do rodinné kasy. Porovnání nákladů teď se sálavými a akumulačními vložkami a v minulosti s jiným druhem topení vám velmi názorně ukáže, jakých úspor jste dosáhli. 

Zdroj: www.flamen.cz

Pozitivem je i skutečnost, že s krby FLAMEN vždy zabráníte přetopení místnosti. Teplo se uvolňuje postupně a v dlouhém časovém horizontu. Zároveň se na topidle nepřepaluje prach, což je důležité pro alergiky a astmatiky.