Jste zde

Deskové radiátory: krásně vypadají a výborně hřejí

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Moderní byt či dům si žádá kvalitní systém topení. Mezi nejpoužívanější řešení aktuálně patří deskové radiátory. Naopak „tradiční“ žebrové radiátory už tolik používané nejsou, což má svá opodstatnění…

24. 6. 2015

Zvolit klasiku v podobě žebrového topení, nebo vsadit na některý z inovativnějších typů radiátorů? Projděte si článek a možná budete mít jasno

Proč deskový radiátor?

Důvodů je samozřejmě celá řada. Ač jsou i moderní žebrové radiátory esteticky zajímavé, první z výhod deskových radiátorů je jejich vzhled. Většina lidí si totiž uvědomuje, že zdroj tepla je rovněž jedním z výrazných vizuálních prvků interiéru. Když si tedy prohlédnete deskové radiátory, sami zjistíte, že jejich design je skutečně na vysoké úrovni.

Deskový radiátor je výkonný a ještě navíc pěkně vypadá.Zdroj: www.topenilevne.cz

Pravdou ale je, že klíčovým prvkem při výběru radiátorů je výkon. Obecně platí, že na 1 m3 místnosti připadá výkon 50 W. Jenže nic není tak jednoduché. Záleží totiž na daleko více faktorech. Proto byste měli nákup nových deskových radiátorů, které se liší nejen svým výkonem, ale také připojením, rozměry, počtem vnitřních lamel či desek s vodou, konzultovat s odborníky!

Tip: Pestrý zdroj informací i možnost odborné konzultace naleznete například na stránkách na Topenilevne.cz.

Jak při nákupu deskových radiátorů ušetřit?

Pro mnohé z nás jsou důležité rovněž pořizovací ceny. Přehnané šetření se ne vždy vyplácí. Ovšem díky existenci značného množství internetových obchodů, kde bývají ceny obecně příznivější, můžete při pořízení deskových radiátorů ušetřit nemalé finanční částky, a to bez snížení nároků na kvalitu. Nakupte tedy na některém z e-shopů.

Tip: Pro efektivní fungování je vhodné umístit radiátory pod okna, na druhou stranu by neměly být „uschovány“ za závěsy, případně za nábytkem.

Deskové radiátory jsou dnes už nejběžnější radiátory na trhu. Pořizuje si je ten, kdo buduje nové bydlení, i ten, kdo rekonstruuje a nahrazuje staré žebrové. My jsme před 20 lety při stavbě domu použili hned deskové Radik z Korada. Ty byly tehdy nejlepší a nejpoužívanější. Jsme s nimi spokojeni, ale po tak dlouhé době to chce změnu za úspornější. Nejvýhodnější bude výměna za nové Radik RC, které se se spodním připojením snadno napojí na původní rozvody. Ještě musím zjistit způsob zavěšení, třeba při stejném rozměru radiátoru bude možnost použít stávající.

Související články