Jste zde

Dekorace z korku: Ukážeme vám, proč nevyhazovat korkové zátky!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Způsobů, jak se dá bydlení vyzdobit, je nepřeberné množství, ale inspirace může jednou dojít. Než se to stane i vám, schovávejte si každý korek od vína, které si otevřete. Korkové zátky můžou být totiž tím pravým oživením interiéru!

12. 1. 2021

Netradiční výzdobu interiéru můžete pojmout v jakémkoli stylu. Můžete si vystačit s několika korkovými zátkami, nebo jich nasbírat větší množství a pustit se do toho ve velkém. Nezoufejte, že nejste zas takoví milovníci vína a že budete na dostatečný počet zátek čekat dlouho. Poproste své příbuzné, kamarády a známé, aby vám se sběrem pomohli.

1. Drobnosti pro originalitu vašeho bytu

Máte-li korků jen pár a chcete-li si vytvořit jen malé a decentní ozdoby, můžete si několika jednoduchými řezy udělat netradiční stojánek na vizitky nebo fotografie, které máte na stole v obyčejném rámečku. Stačí korek do poloviny tloušťky rozříznout a kartičku či fotku do řezu umístit.

Někdy není potřeba vyrábět nic složitého - nasypte korkové zátky okolo svíčky a efektní dekorace je hotová!Zdroj: www.bigstockphoto.com

2. Přírodní magnetky na vaši lednici

Necháváte si na lednici vzkazy nebo je to místo, kam si dáváte důležité připomínky, obrázky od dětí či fotografie? Potom se nemusíte spoléhat jen na magnetky, které jsou k dostání v obchodech. Obyčejné magnety přidělejte k rozpůleným zátkám a připevněte je tavnou lepicí směsí. Vše, co budete potřebovat na ledničce udržet a na co bude síla magnetu stačit, získá rázem jiný nádech.

3. Vytvořte na zeď… cokoli!

Úplné zázraky dokážete s korky a lepidlem nebo provázkem. Slepte nebo svažte obrazec podle svého gusta a postavte si ho na poličku nebo ho pověste na zeď.

Poskládejte korkové zátky do tvaru, který se vám líbí, a poslepujte je dohromady.Zdroj: www.bigstockphoto.com

4. Netradiční vázy a květináče, které nadchnou snad každého

Chtěli byste místo do skla umístit své malé barevné radosti do jiného materiálu? Alespoň na první pohled tomu tak může být. Stačí lepením vytvořit z korků „nádobu“, která bude obyčejnou vázu nebo běžný květináč krýt. Výsledek tohoto snažení vás ohromí.

5. Podtácky, podložky i věnce

Pokládat na stůl skleničky nebo hrnky s horkými nápoji se nevyplácí. Zbydou po nich totiž nevzhledná kolečka, kterých se po čase jen tak nezbavíte. A přestože podtácků se dá koupit celá řada, někdy si prostě nedokážete vybrat. Pokud nevíte kudy kam, vytvořte si svoje vlastní – čtvercové, obdélníkové nebo kulaté. Stačí slepit dostatečný počet zátek a do požadovaného tvaru je oříznout. 

Korkovými podložkami můžete ochránit povrch vašeho nábytku před teplem.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Náš tip

Stejně jako podtácky si můžete vyrobit také kuchyňskou podložku, která bude ideální na odkládání horkých hrnců.

Kromě všeho zmíněného si můžete z většího množství korkových zátek vyrobit také předložku k vaně nebo sprchovému koutu. Zátky rozřízněte na poloviny a plochou stranou je nalepte k pevnému podkladu. Konečně dokonale poznáte, jak je korek příjemný na dotyk.

Korky mohou vyřešit i potíže s vánočním nebo velikonočním věncem. Stačí na sebe korky rovnoměrně nebo rozházeně poskládat a nalepit do tvaru věnce, ovázat ho mašlí nebo ho jinak ozdobit a originální výzdoba je na světě.

Máte jiný nápad, jak korkové zátky efektivně využít?