Jste zde

Danfoss startuje v Česku revoluci. Začněte svou domácnost ovládat mobilem a šetřete!

Zdroj: Danfosss.cz
„Jdi přiložit, já mám rozkoukanej fotbal.“ Podobná věta možná zazněla před lety i u vás. Zajištění ideálního klimatu zjednodušil termostat, nyní je to ještě lehčí. Díky systému Danfoss Link™ lze ovládat teplotu v bytě dálkově pomocí telefonu.

19. 7. 2016

Nastavit si teplotu v místnosti odjinud přes mobilní zařízení už není jen zajímavost ze seriálu Star Trek. Přes fanoušky technologií se tahle vychytávka pomalu dostává mezi lidi v České republice. Průběžně s ní můžete podle aktuální situace snížit teplotu a ušetřit (pokud jste důslední, pak až 30 % celkových nákladů na vytápění).

ovládejte teplotu v bytě přes telefonZdroj: smartheating.danfoss.cz

Technologická revoluce pokračuje, mezi prvky chytré domácnosti, které nám zjednodušují život, patří i Danfoss LinkTM. Tento systém umožňuje přes volně stažitelnou aplikaci Danfoss LinkTM App ovládat teplotu v místnosti 24 hodin denně na dálku. A představte si, jak skvělou výmluvu může poskytnout: „Pepo, ty už zase něco ťukáš do mobilu? Komu píšeš?“ „Nikomu, jen topím na chatě v kuchyni!“

Zdroj: Danfoss.cz

Jak dálkové ovládání topení funguje?

Jádrem celého systému je centrální řídící jednotka napojená přes wi-fi na domácí síť. Pomocí aplikace se do ní dostanete i zvenku. Na centrální jednotku se napojují teplotní čidla. A samozřejmě také regulátory, ať už mají podobu termostatických hlavic, nebo termostatů elektrického podlahového vytápění. Na jednu řídící jednotku lze napojit až 30 hlavic.

Ovládání je dost přehledné, na displeji tabletu nebo smartphonu (na babiččině Aligatoru to nerozjedete) hezky pod sebou vidíte aktuální teploty v jednotlivých místnostech a rychle je můžete šipkami změnit.

Co znamená Danfoss? Jde o jednoho z předních světových dodavatelů energeticky efektivních a průkopnických řešení. Jeho historie se začala psát už 1. září 1933. Tehdy v dánském Nordborgu Mads Clausen založil firmu Danfoss na farmě svých rodičů.

Zdroj: Danfoss.cz

Kdy pomáhá?

„Nedávno se mi při běhání stalo, že mě chytil silný déšť a prudké ochlazení,“ vzpomíná Jan Švestka, amatérský běžec z Kladna. „V těch dnech sice teploty šplhaly ke dvaceti, ale najednou přišlo nějakých třináct nebo čtrnáct. Chvilku trvalo, než se mi po návratu domů povedlo zpříjemnit klima v bytě a rozpálit topení. Věřte, že to čekání na zahřátí nebylo dvakrát příjemné. Kdybych měl možnost nastavit si teplotu už na cestě, to by byla pecka!“

Případů, kdy se dálkové ovládání domu hodí, najdeme spoustu. Třeba při nenadálé změně programu nebo počasí. A když jedete domů s nachlazením, jste rozhodně rádi, že vejdete do příjemně vyhřátého prostředí.