Jste zde

Co uvidíte ve druhém díle Jak se staví sen? Tvorbu kuchyně s obývákem pro paní na vozíku

Zdroj: Prima TV

Jak se staví sen pokračuje druhým dílem 13. série. A v něm se budou muset designéři poprat s netradičním a náročným úkolem. Kompletně měnit se otitž bude kuchyně s obývákem tak, aby vyhovovala potřebám paní na vozíku.

5. 3. 2013

Dana Živnůstková skončila na vozíku ve svých dvaačtyřiceti letech. Tvrdá realita ji ale nesrazila. Naopak. Je plná optimismu, obklopená jak svými nejbližšími, tak svými kočičkami. Z polovičního invalitního důchodu nicméně na novou kuchyň a obývací pokoj ale ušetřit nedokáže. Naštěstí je tu ale tým pořadu Jak se staví sen. Výsledkem tak bude dárek k 50. narozeninám.

Úpravy jsou nutné!

Stávající místnost je rozdělená nepraktickým dřevěným přepažením, které nahrazuje vestavěné prostorové sestavy jako z 80. let. Nejen, že není pěkná, navíc celý prostor ještě umenšuje a znesnadňuje veškerou manipulaci s vozíčkem. 

jak-se-stavi-sen-2-2

Účastnice další proměny skončila ve dvaačtyřiceti letech na vozíku, interiér bytu tak bude přetvářený i s ohledem na toto. Zdroj: Prima TV

Kuchyň už leccos zažila, a tak je jasné, že se sem tam něco utrhne nebo viklá. Průtokový ohřívač nepůsobí moc bezpečně a ani trčící kohoutky na přívod vody do pračky nejsou žádná krása. Celkové vyznění obydlí se musí zcela změnit a rozvody sofistikovaně ukrýt.

Přizpůsobit pro život s vozíčkem!

Masivní sedačka, starý nábytek a tmavé prostředí. To je div, že se sem majitelka s vozíčkem ještě vešla! My se budeme snažit vše prosvětlit, zprůchodnit a zjednodušit pro lepší život se zvířátky.

jak-se-stavi-sen-2-3

Takto vypadal interiér před proměnou... Zdroj: Prima TV

Do budoucí proměny se budeme snažit znovu zakomponovat oblíbené umělecké artefakty, jako je obraz krajiny, nebo terakotová socha ženského aktu. Hlavní důraz budeme klást na podlahu, kuchyni, úložné prostory a neotřele vytvoříme i hravější prostředí pro kočičky.

Jak se podaří designově propojit obývací pokoj s kuchyní a zároveň ho zachovat uživatelsky přátelský pro člověka s handicapem a jeho domácí mazlíčky?

jak-se-stavi-sen-2-4

... a takto vypadá po proměně. Zdroj: Prima TV

Nenechte si ujít druhý díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 10. března od 18.00 hod na Prima family! Mimo hlavního příběhu se podíváme ještě na přírodní obklady v interiéru a k Anně Lacové, která je zároveň designérkou dílu – pustí nás do svého bydlení!

 

Související články