Jste zde

Bojujete s alergiemi? Řešením jsou čističky vzduchu a odvlhčovače

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Není žádným tajemstvím, že problémy s alergiemi může způsobovat víření domácího prachu nebo póry plísní. Ve vířícím se prachu se mohou vyskytovat roztoči, bakterie a viry, které způsobují alergickou reakci. Plísně samy o sobě jsou alergenem.

21. 10. 2019

Stejně tak přispívají k problémům s alergiemi pyly. Je tedy na nás, abychom se těchto faktorů v interiéru, pokud možno zcela zbavili. Jak na to?

Váš přítel v boji proti alergiím

Odpovědí na prach, pyly a plísně jsou jednoznačně čističky vzduchu. V současné době jsou čističky na velmi vysoké úrovni a dokáží výrazně zpříjemnit klima v domácnosti, když nastane pylová sezóna. Jsou také ideální pro zbavení se částeček prachu ve vzduchu a pórů plísní. Jako bonus dokáží čističky odstranit cigaretový kouř nebo jakékoliv znečištění, které může být ve vzduchu, třeba z výfukových exhalací.

Zdroj: www.gavri.cz

Aby čističky vzduchu mohly optimálně fungovat, využívají k tomu nejrůznější filtry. Ty nejkvalitnější čističky mají takzvaný HEPA filtr, který je pro alergiky nejideálnější volbou. Pokud by se vám však nechtělo filtry měnit, existují také čističky, které fungují na elektrostatickém principu. Dalšími variantami pak jsou:

  • Čističky vzduchu kombinované s ionizátorem
  • Zvlhčovače vzduchu a čističky v jednom

Pokud zvolíte čističku vzduchu, která disponuje také funkcí ionizátoru, tak je vhodné, aby ionizace byla nezávislá. To znamená, aby ionizace vzduchu mohla být odstavena bez závislosti na dalších filtrech v čističce. A k čemu je ionizátor? Neutralizuje zárodky plísní.

Aby plíseň vůbec nevznikla

Trápí vás v interiéru nadměrná tvorba plísní? Pokud tomu tak je, tak samotné odstraňování pórů plísní pouze pomocí čističky může být nekonečný boj. Pokud se nadměrně tvoří plíseň na zdi, určitě je vhodné zvážit nákup odvlhčovače. Díky snížení relativní vlhkosti vzduchu v místnosti totiž předchází vzniku ideálního prostředí pro tvorbu plísní. Bojujete tak proti plísním ještě před tím, než mají šanci vzniknout.